Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zimowe warunki dały się we znaki kierowcom. Doszło do dwóch groźnych wypadków [ZDJĘCIA]

Dodano: 05.12.2022 | 11:52

Na zdjęciu: W miejscowości Biskupice, na drodze krajowej 62 dachowało BMW.

Fot. KPP Radziejów

Zimowe warunki na drogach mocno dały się we znaki kierowcom. Doszło do dwóch groźnych zdarzeń, na szczęście nie było w nich osób poszkodowanych.

– Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze – to przyczyna obu zdarzeń, o których poinformowali policjanci z komendy w Radziejowie, którzy wyjaśniają teraz ich dokładne okoliczności.

Do pierwszego z nich doszło na drodze krajowej 62 w miejscowości Biskupice, gdzie dachowało BMW. – Jadący autem BMW 21-latek, na prostym odcinku drogi nie zapanował nad autem i zjechał na pobocze, gdzie samochód dachował i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji – mówi asp. sztab. Marcin Krasucki z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie. Młody mężczyzna kierujący autem może mówić o dużym szczęściu, bo po przebadaniu go przez ratowników medycznych okazało się, że nie doznał on w tym zdarzeniu poważniejszych obrażeń. Wiadomo też, że w momencie zdarzenia był trzeźwy.

 

Z kolei w minioną sobotę (3 grudnia), w miejscowości Dobre doszło do zderzenia dwóch aut: audi i volkswagena. – Jadący audi 23-latek nie zapanował nad autem i uderzył w tył jadącego z przeciwnego kierunku volkswagena – opisuje rzecznik radziejowskich policjantów. Zderzenie miało miejsce w pobliżu remizy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, a po uderzeniu z audi, volkswagen uderzył jeszcze w przydrożne drzewo.

Także w tym wypadku kierowcy obu pojazdów nie doznali poważniejszych obrażeń, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że byli oni trzeźwi. Kierującego audi ukarano mandatem i punktami karnymi.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments