Bydgoszcz
-3C
Słonecznie
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -1 • L -5
2C
Wt
3C
Sr
2C
Czw
7C
Pt
6C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZimowy Patrol Animalsów interweniował w regionie. Psia buda zapadała się w błocie i odchodach [ZDJĘCIA]
28.01.2021 | 11:34

Zimowy Patrol Animalsów interweniował w regionie. Psia buda zapadała się w błocie i odchodach [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu:

Fot. OTOZ ANIMALS

Jeżeli ostatnie mrozy dały się nam we znaki, to co czuły one? I co powiedziały by nam, ludziom? Takie pytania zadają sobie codziennie inspektorzy Zimowego Patrolu Animalsów działający na terenie całej Polski, również w okolicach Bydgoszczy.

Napotykają zwierzęta pozostawione w metalowych beczkach lub zupełnie bez schronienia, jedzenia i wody. Warunki są trudne dla zwierząt i oczywiste dla chcących im pomóc ludzi opatulonych w grube szale i ciepłe ubrania. Samochody często nie chcą odpalić, wszystko zamarza, a ich telefony z napływającymi zgłoszeniami nie milkną.

W obecnym tygodniu inspektorzy interweniowali w powiecie inowrocławskim. Przyszli z pomocą dwóm psom umieszczonym w prowizorycznym kojcu i budzie, która przeżyła zapewne niejednego psa. Zgniła, przemoczona, z dziurami, co najgorsze zapadnięta w błoto wymieszane z odchodami. Na tym błocie zwierzęta spały. Nie zamarzły tylko dlatego, że miały siebie i mogły nawzajem się ogrzać. Ładną, zadbaną posesje zamieszkiwała trzypokoleniowa rodzina. Nikt nie potrafił wytłumaczyć dlaczego zwierzęta żyją w takich warunkach. W związku z tak drastycznym naruszeniem przepisów Ustawy o Ochronie Zwierząt Inspektorzy OTOZ Animals byli zmuszeni wezwać na miejsce policję. Sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.

Przypominamy, że zgodnie z art. 9 ust.1 Ustawy o Ochronie Zwierząt „Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody”. Naruszenie przepisów podlega karze aresztu albo grzywny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści