Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zjednoczona Lewica podsumowała kampanię

Dodano: 22.10.2015 | 17:23

Głos w imieniu kandydatów zabrali Krzysztof Gawkowski i Anna Mackiewicz.

Na zdjęciu: Politycy Zjednoczonej Lewicy zebrali się w biurze przy ul. Gdańskiej.

Fot. Sebastian Torzewski

Politycy Zjednoczonej Lewicy podsumowali kampanię wyborczą. W biurze przy ul. Gdańskiej zebrało się spore grono kandydatów, a Krzysztof Gawkowski i Anna Mackiewicz mówili o zaletach ugrupowania, a także zagrożeniach wynikających z głosowania na PiS.

Podsumowując kampanię, Krzysztof Gawkowski wyliczył, że kandydaci Zjednoczonej Lewicy odbyli ponad tysiąc spotkań i uścisnęli kilkanaście tysięcy dłoni. – Poświęciliśmy dużo czasu dyskusji na temat regionu: Bydgoszczy, Inowrocławia, Tucholi, Żnina i Nakła – wymieniał Gawkowski. – Wszędzie tam chciano zmiany, która nie dopuści do rewolucji i samodzielnych rządów PiS-u, ale też wymieni PO na lepszy model – mówił sekretarz SLD, startujący w okręgu nr 4 z numerem pierwszym.

Gawkowski wymienił także sukcesy polskiej lewicy, mówiąc o wprowadzeniu kraju do Unii Europejskiej i budowaniu filarów obecności w NATO. Odniósł się także do mającego najlepsze wyniki w sondażach Prawa i Sprawiedliwości. – Nie pozwolimy zdominować Polski, żeby zamieniła się w brunatny kolor, gdzie Jarosław Kaczyński z przybocznymi doprowadzą do tego, że będziemy się bali wychodzić z domu – mówił Gawkowski.

Głos zabrała także druga na liście Anna Mackiewicz. Wiceprezydent oceniła listę swojego ugrupowania jako bardzo silną i pełną kompetentnych oraz młodych ludzi. – Zależy nam na merytorycznej pracy, a nasza kampania była odpowiedzialna i ciekawa. Media mogły ją oceniać jako nudną, ponieważ nie lała się krew i nikt nie pluł w twarz, ale właśnie tak podchodzą do swoich obowiązków działacze Zjednoczonej Lewicy – zapewniała Mackiewicz.

Zjednoczona Lewica podsumowała kampanię