H 9 • L 7
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZła passa siatkarzy. Chemik przegrał w Radomiu
11.02.2019 | 23:15

Zła passa siatkarzy. Chemik przegrał w Radomiu

Na zdjęciu: Wojciech Żaliński radził sobie w ataku z podwójnym blokiem bydgoskich siatkarzy.

Trener Jakub Bednaruk i jego podopieczni nadal nie mogą przełamać złej passy. Bydgoscy siatkarze na zakończenie 19 kolejki PlusLigi przegrali w Radomiu.

Bydgoski zespół bardzo potrzebował punktów, bo jego sytuacja w tabeli zaczęła się bardzo mocno komplikować, tym bardziej że w tej serii spotkań za trzy punkty wygrały drużyny z Lubina i Rzeszowa, które Chemikowi odskoczyły. Trener Bednaruk deklarował, że jego zespół jedzie na Mazowsze po wygraną.

INFORMACJE Z CHEMIKA I PAŁACU W NASZYM SERWISIE – SIATKÓWKA BYDGOSZCZ

W pierwszej partii, bydgoscy siatkarze przegrywali różnicą trzech punktów (12:15, 13:16, 14:17), a mimo to zdołali w końcówce najpierw doprowadzić do remisu (18:18), gdy dwukrotnie ataki rywali zablokował Morozau, a asa serwisowego posłał Vinhedo. W decydujących akcjach tego seta skuteczniejsi byli bydgoszczanie i to oni cieszyli się z wygranej 25:23, gdy blok rywali obił Nikola Kovacević. Podobnie zacięty był drugi set, gdzie Chemik także długo musiał „gonić wynik”, ale tym razem nie potrafił końcówki odsłony przechylić na swoją korzyść.

Kluczowy dla losów poniedziałkowego pojedynku był trzeci set, który gospodarze wygrali bardzo pewnie, bo aż 25:14. Gracze Czarnych potrafili wykręcić skuteczność 71% w ataku, przy zaledwie 25% zawodników z Bydgoszczy. Ci próbowali jeszcze walczyć w czwartym secie, ale w nim znów lepsi byli radomianie. Znakomitą zmianę dał w ich szeregach Michał Filip, który skończył 9 z 12 ataków.

Czarni po tej wygranej są już praktycznie pewni gry w czołowej szóstce ligi po fazie zasadniczej, Chemik spadł na dwunaste miejsce i bardzo potrzebuje punktów. Okazję do ich zdobycia, podopieczni Jakuba Bednaruka będą mieli już w piątek, kiedy to w Łuczniczce podejmą Indykpol AZS Olsztyn. Początek pojedynku o 17:30.

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 19. KOLEJKA – 11.02.2019 R.
CERRAD CZARNI RADOM – CHEMIK BYDGOSZCZ 3:1 (23:25, 25:23, 25:14, 25:21)

CERRAD CZARNI: Vincić 6, Żaliński 19, Huber 11, Żigałow 9, T. Fornal 10, Pajenk 8 oraz Ruciak (libero), Wasilewski (libero), Kwasowski, Giger, Filip 9, Ostrowski.

CHEMIK: Vinhedo 2, Kovacević 8, Szalacha 5, Filipiak 18, Lipiński 5, Morozau 10 oraz A. Kowalski (libero), Bobrowski (libero), Karakuła, Gryc 4.

Sędziowali: Piotr Król, Szymon Pindral.
Komisarz PlusLigi: Andrzej Wołkowycki.
Widzów: 1500.
MVP meczu: Dejan Vincić (Cerrad Czarni Radom)