Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZła wiadomość dla Polonii Bydgoszcz. Zespół traci jednego z liderów
Dimitri Berge Polonia Bydgoszcz
27.05.2018 | 10:11

Zła wiadomość dla Polonii Bydgoszcz. Zespół traci jednego z liderów

Przerwa spowodowana kontuzją może potrwać kilka tygodni.

Na zdjęciu: Dimitri Berge (kask czerwony) w meczu z KSM Krosno wywalczył 10 punktów i przyczynił się do pierwszego zwycięstwa biało-czerwonych w tym sezonie.

Fot. Stanisław Gazda

Przez kilka tygodni będzie musiał pauzować Dimitri Berge, jeden z najskuteczniejszych w tym sezonie zawodników Polonii Bydgoszcz. To efekt upadku Francuza podczas turnieju eliminacyjnego do Grand Prix 2019.

Przypomnijmy, że 22-letni Berge w miniony poniedziałek startował w zawodach w niemieckim Abensbergu, którego stawką był udział w Grand Prix Challenge, bezpośredniej eliminacji do cyklu indywidualnych mistrzostw świata. Występu nie będzie jednak wspominał najlepiej – w swoim pierwszym starcie upadł i został wykluczony, na torze pojawił się później jeszcze tylko raz, gdy zanotował defekt.

W sobotę z kolei do listy negatywnych następstw turnieju doszła diagnoza lekarska – po upadku Berge ma pęknięty prawy grzebień kości biodrowej. Oznacza to, że przez kilka tygodni nie będzie mógł pojawić się na torze. „Muszę podjąć leczenie, które umożliwi mój powrót, co mam nadzieję nastąpi bardzo szybko. Dziękuję za wsparcie i do zobaczenia na torze” – napisał Berge na Facebooku.

22-letni żużlowiec w dotychczasowych pięciu meczach II ligi był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem bydgoskiej Polonii. Wywalczył dla niej 44 punkty, skuteczniejszy (o dwa „oczka”) był jedynie Duńczyk Rene Bach. Dimitri Berge do wyjątkowo nieudanych nieudanych zaliczy jedynie występ z Kolejarzem Rawicz, gdy zapisał na swoim koncie dwa punkty. Dla odmiany – w przegranym na własnym torze 43:47 meczu z PSŻ Poznań wywalczył aż 14 punktów. Przyczynił się także do jedynej wygranej w obecnych rozgrywkach z KSM Krosno.

Polonia Bydgoszcz z dorobkiem dwóch punktów zajmuje obecnie szóste, przedostatnie miejsce w tabeli II ligi, wyprzedzając tylko wspomnianych krośnian. W kolejkach zaplanowanych na ten weekend oraz 9-10 czerwca zawodnicy prowadzeni przez Jerzego Kanclerza będą pauzowali. 3 czerwca rozegrają za to przy ulicy Sportowej zaległy mecz inauguracyjnej serii spotkań ze Stalą Rzeszów. Rewanż z KSM Krosno zaplanowano na 17 czerwca.


Powiązane treści