Bydgoszcz
8C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 9 • L 7
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZłe wieści ze zgrupowania reprezentacji Polski w Juracie. Uraz Jacka Góralskiego [AKTUALIZACJA]
Jacek Góralski Bydgoszcz
23.05.2018 | 15:49

Złe wieści ze zgrupowania reprezentacji Polski w Juracie. Uraz Jacka Góralskiego [AKTUALIZACJA]

Kontuzji wychowanek Zawiszy Bydgoszcz doznał podczas środowego treningu.

Na zdjęciu: Jacek Góralski do tej pory trzykrotnie zakładał reprezentacyjną koszulkę. Czy będzie mu dane zrobić to także podczas MŚ w Rosji.

Fot. PZPN

Podczas przedpołudniowego środowego treningu piłkarskiej reprezentacji Polski w Jastarni urazu barku doznał wychowanek Zawiszy Bydgoszcz Jacek Góralski. Na razie nie wiadomo, na ile poważna jest kontuzja pomocnika Łudogorca Razgrad.

Niespełna 26-letni były gracz Victorii Koronowo, Wisły Płock i Jagiellonii Białystok musiał zejść z boiska po starciu z Pawłem Dawidowiczem. Przez kilka minut trzykrotny reprezentant kraju nie podnosił się z murawy, opuścił ją dopiero w asyście sztabu medycznego. Nikt z otoczenia reprezentacji prowadzonej przez Adama Nawałkę nie odniósł się na razie do tego, jak groźny jest uraz urodzonego w Bydgoszczy piłkarza mistrza Bułgarii.

Od poniedziałku cześć reprezentantów Polski przebywa na zgrupowaniu regeneracyjnym w Juracie, a treningi odbywa w pobliskiej Jastarni. Ta część przygotowań potrwa do soboty. Od poniedziałku kadrowicze przeniosą się do Arłamowa (woj. podkarpackie) na właściwe zgrupowanie, na którym mają pojawić się najważniejsi gracze, w tym Robert Lewandowski (Bayern Monachium) czy Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund).

[AKTUALIZACJA – 16:00]

Jak poinformował na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, uraz Góralskiego to „kolejny w ostatnim okresie epizod nawrotowego podwichnięcia stawu”, dlatego „rokowania są dobre”. – Zawodnik przejdzie badania, po których zapadnie decyzja o terminie powrotu do treningów – podkreślił Kwiatkowski.


Powiązane treści