Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zlikwidowana plantacja konopi pod Bydgoszczą. Ujawniono kilkanaście krzewów [ZDJĘCIA]

Dodano: 26.10.2022 | 19:24

Na zdjęciu: Plantację w Nowej Wsi Wielkiej zlikwidowali podczas akcji kryminalni z komendy w Inowrocławiu.

Fot. KPP Inowrocław

Plantację konopi urządził sobie w jednym z wynajmowanych mieszkań niedaleko Bydgoszczy 24-letni inowrocławianin, którego zatrzymali kryminalni z miejscowej komendy. – Mężczyzna odpowie za produkcję narkotyków – słyszymy od funkcjonariuszy.

Na trop 24-latka wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu. To oni sprawą procederu narkotykowego zajmowali się od dłuższego czasu. – W poniedziałek (24 października) wkroczyli do jednego z mieszkań na terenie Inowrocławia – mówi asp. sztab. Izabella Drobniecka z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu i dodaje, że w mieszkaniu zastali wspomnianego mężczyznę. – Na miejsce przybył również przewodnik z psem przeszkolonym do wyszukiwania narkotyków – precyzuje Drobniecka.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zarzut zabójstwa dla 18-latka w związku ze śmiercią Nadii

W trakcie czynności, ujawniono skrytkę, a w niej znajdowała się zarówno waga, jak i młynek do rozdrabniania środków odurzających. To nie był koniec, bo równolegle inowrocławscy policjanci wkroczyli również do jednego z mieszkań w Nowej Wsi Wielkiej. – Tam ujawnili plantację konopi w różnej fazie wzrostu i urządzenia potrzebne do wzrostu roślin – informuje Izabella Drobniecka. Rzecznik inowrocławskiej policji przyznaje też, że podczas tych działań zabezpieczono w sumie dwadzieścia trzy sadzonki, a także szereg przedmiotów które służą do ich produkcji. – Odkrytą podbydgoską plantację kryminalni łączyli z zatrzymanym 24-latkiem – słyszymy w komendzie.

Zatrzymanego mężczyznę wczoraj (25.10) doprowadzono na przesłuchanie do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut dotyczący uprawy zabronionych roślin, za co może spędzić za kratkami nawet osiem lat, a najniższa kara – jak przekazują śledczy – jaką może usłyszeć 24-latek to trzy lata. Póki co, wobec niego zastosowano policyjny dozór.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments