Bydgoszcz
14C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 14 • L 13
13C
Wt
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZlikwidowano dziuplę aut w regionie. Dwie osoby zatrzymane [ZDJĘCIA]
09.10.2018 | 10:07

Zlikwidowano dziuplę aut w regionie. Dwie osoby zatrzymane [ZDJĘCIA]

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli części samochodów.

Fot. KMP Włocławek

Duży sukces włocławskiej policji. Podczas jednej z akcji zlikwidowali „dziuplę samochodową”, a w niej zabezpieczyli części od skradzionych pojazdów.

Włocławscy policjanci akcję przeprowadzili pod koniec ubiegłego tygodnia. – Kryminalni mieli podejrzenia, że na terenie jednej z posesji w powiecie włocławskim znajduje się dziupla samochodowa – mówi oficer prasowa włocławskiej policji nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek.

Policjanci podczas akcji odnaleźli części samochodów, w tym silnik pojazdu który został skradziony na terenie Dolnego Śląska. – Pod plandekami schowano również karoserie od volkswagena i renault, była widoczna ingerencja w pola numerowe – dodaje nadkom. Seligowska-Ostatek.

W sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. To 39-latek, który był właścicielem posesji na której znajdowała się dziupla, a także to on był tą osobą, która zajmowała się demontażem aut. Ponadto, w ręce policjantów wpadł jego dwa lata młodszy kompan, który dostarczał mu samochody celem ich rozbiórki. – Obaj usłyszeli już zarzut paserstwa, za co grozi im kara do pięciu lat pozbawienia wolności – podkreśla rzecznik prasowa komendy powiatowej policji we Włocławku.

Śledczy zapewniają, że sprawa jest rozwojowa. Trwa ustalanie, czy zabezpieczone w toku akcji czynności karoserie również pochodzą od skradzionych pojazdów.


Powiązane treści