Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
40% wilgotność
Wiatr: 11km/h WSW
H 11 • L 10
6C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
19C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZłodziej grasował po ul. Konopnickiej. Na szczęście świadek postanowił go śledzić
26.04.2021 | 17:22

Złodziej grasował po ul. Konopnickiej. Na szczęście świadek postanowił go śledzić

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży przy pomocy śwadka.

Fot. KWP Bydgoszcz

Wzorowa postawa świadka kradzieży pozwoliła zatrzymać sprawcę. Mężczyzna śledził złodzieja, który chciał ukraść laptopa z samochodu.

W piątek przed godziną 10:00 na ul. Konopnickiej bydgoszczanin zauważył mężczyznę, który wybija szybę w zaparkowanym samochodzie i kradnie z niego laptopa. Sprawca schował łup pod ubranie i zaczął uciekać w stronę ulicy Brzozowej. – 27-latek zadzwonił na numer alarmowy 112 i poinformował o zdarzeniu. Na tym jednak nie poprzestał. Zaczął śledzić sprawcę, idąc za nim ulicami Elizy Orzeszkowej i Gabrieli Zapolskiej. Przy jednym ze sklepów przy ulicy Brzozowej sprawca spotkał kogoś. Obaj poszli za sklep – relacjonuje kom. Przemysław Słomski z bydgoskiej policji.

Świadek jeszcze raz zadzwonił na numer alarmowy i podał dokładną lokalizację. Sprawca poszedł następnie w kierunku pobliskiej szkoły. Dojeżdżający na miejsce patrol skontaktował się ze świadkiem, który podał rysopis sprawcy i doprecyzował jego położenie. –  Po chwili wskazany mężczyzna był już w rękach policjantów. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego laptopa. 38-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie – mówi kom. Słomski.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut kradzieży z włamaniem. Co więcej, historia sprawcy w policyjnej bazie wykazała, że w ostatnich latach odbywał on karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, więc tym razem czyn popełnił w warunkach recydywy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem. – Zachowanie świadka tej sytuacji jest godne naśladowania. Pamiętajmy, że nie reagując na łamanie, prawa dajemy przyzwolenie na działalność przestępczą – kończy kom. Słomski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści