Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Włamał się do domu i ukradł motocykl, a potem okradł dostawcę. Koronowscy policjanci zatrzymali złodzieja

Dodano: 23.12.2022 | 09:16

Na zdjęciu: Policjanci z Koronowa zatrzymali złodzieja.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Policjanci z Koronowa zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzieże. Młody mężczyzna okradł dostawcę sklepu, a wcześniej – jeden z domów w gminie Koronowo. Podejrzany usłyszał zarzuty przeciwko mieniu. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które otrzymał dyżurny z koronowskiego komisariatu. Wynikało z niego, że dostawca jednego ze sklepów w Koronowie został okradziony. – Na miejsce pojechał patrol. Tam funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który opowiedział o całym zajściu. Okazało się, że ktoś, podczas jego nieuwagi, zabrał z niezabezpieczonej kabiny pojazdu telefon oraz plecak. Kilka dni później pokrzywdzony złożył oficjalne zawiadomienie o popełnionym przestępstwie – opisuje nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego bydgoskiej policji.


CZYTAJ TAKŻE: Budżet gminy Koronowo uchwalony. Jakie inwestycje zaplanował burmistrz Mikołajewski?


Sprawą zajęli się policjanci z Koronowa. Funkcjonariusze zaczęli zbierać informacje i zabezpieczać dowody. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkańców miasta. Policjanci namierzyli jego miejsce zamieszkania, a następnie przystąpili do realizacji. – 20-latek został zatrzymany. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Mężczyzna został dowieziony do koronowskiego komisariatu – kontynuuje Słomski.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży. Co więcej, przedstawili mu jeszcze dwa dodatkowe zarzuty dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem. Okazało się, że 20-latek w połowie listopada usiłował włamać się do domu na terenie gminy Koronowo. Następnego dnia ponownie przyszedł w to samo miejsce – tym razem wszedł do środka. Jego łupem padł przechowywany w garażu motocykl. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

Więcej informacji z Koronowa znajdziesz na stronie Nasze Koronowo!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments