[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Nałogowy złodziej wpadł dwa razy w ciągu kilku dni. Na tym jeszcze nie koniec

Dodano: 06.05.2022 | 09:25

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 40-latka.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

40-letni mężczyzna został zatrzymany przez policjantów pod zarzutem kradzieży i włamanie. Wcześniej okradł klientkę sklepu oraz włamał się do lokalu gastronomicznego. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia.

Pod koniec kwietnia w jednym ze sklepów w Koronowie doszło do kradzieży portfela z pieniędzmi i kartą bankomatową. Już następnego dnia funkcjonariusze ustalili, ze sprawca próbuje posługiwać się skradzioną kartką. Natychmiast udali się do jednego ze sklepów w Koronowie, gdzie zatrzymali 40-latka.

Mężczyzna został przewieziony na komisariat. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu trzy zarzuty dotyczące kradzieży portfela z zawartością, usiłowania kradzieży z włamaniem przy pomocy skradzionej karty bankomatowej oraz kradzieży z włamaniem. Okazało się bowiem, że w połowie lutego 40-latek włamał się do domku letniskowego, z którego zabrał piec z butlą gazową oraz mikrofalówkę. Wszystko to w warunkach recydywy.

Dwa dni później 40-latek został zatrzymany ponownie. Tym razem włamał się do przyczepy kempingowej, w której mieści się lokal małej gastronomii. – Funkcjonariusze namierzyli podejrzewanego na rynku w Koronowie. Znaleźli przy nim w plecaku 2 kilogramy sera, kilogram szarpanej wieprzowiny oraz kilogram ogórków. Wszystko pochodziło ze splądrowanej przyczepy – wymienia kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Tym samym mężczyzna usłyszał kolejny zarzut z kradzieży z włamaniem. Niewykluczone jednak, że na tym nie koniec. Policjanci zabezpieczyli drabinę najprawdopodobniej pochodzącą z przestępstwa.

W związku z tym, zwracamy się z prośbą do właściciela przedmiotu lub osób, które mogą pomóc w ustaleniu jego pochodzenia o kontakt osobisty z policjantami w Koronowie lub telefoniczny pod numerem telefonu 47 75 21 200 – mówi kom. Słomski.

Nałogowy złodziej wpadł dwa razy w ciągu kilku dni. Na tym jeszcze nie koniec
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments