Bydgoszcz
19C
Przelotne opady
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 20 • L 18
15C
Czw
8C
Pt
8C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZłodziej zatrzymany przez policję. Zrywał kobietom łańcuszki z szyi
policja szubin
01.06.2017 | 10:27

Złodziej zatrzymany przez policję. Zrywał kobietom łańcuszki z szyi

25-latek trafił do aresztu.

Na zdjęciu: Policjanci szybko zatrzymali mężczyznę.

Fot. archiwum

Z karą do 5 lat więzienia musi liczyć się 25-letni mieszkaniec Inowrocławia. Odpowie on za trzy przestępstwa polegające na kradzieżach złotych  łańcuszków.

W poniedziałek na osiedlu Rąbin doszło do  kradzieży. W chwili, gdy jedna z kobiet zamierzała wejść do klatki zaczepił ją obcy mężczyzna. – Spytał, czy mieszka tam pewna kobieta, rzucając  nazwisko, jak się potem okazało, by odwrócić jej uwagę. Następnie szybki ruchem zerwał  kobiecie z szyi złoty łańcuszek i uciekł – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z patrolu natychmiast udali się w rejon, gdzie doszło do kradzieży. Mając ogólny opis wyglądu złodzieja, zauważyli podobnie ubranego mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął uciekać. Funkcjonariusze zatrzymali go po pościgu i 25-latek trafił do policyjnego aresztu.

We wtorek mężczyzna usłyszał zarzut trzech kradzieży. Podczas gromadzenia materiału dowodowego kryminalni dowiedli, że inowrocławianin na koncie ma jeszcze dwa inne podobne przypadki kradzieży łańcuszków. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści