Bydgoszcz
-14C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H -12 • L -16
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZłodziej zatrzymany w centrum Bydgoszczy. Wcześniej ukradł… słodycze
radiowóz_policja_ED
28.12.2017 | 13:17

Złodziej zatrzymany w centrum Bydgoszczy. Wcześniej ukradł… słodycze

26-latek był już znany kryminalnym.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę po kilku dniach poszukiwań.

Fot. archiwum

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna ukradł w sklepie słodycze warte blisko trzysta złotych, a uciekając z łupem zaatakował ekspedientkę.

17 grudnia wieczorem do jednego ze sklepów na bydgoskim Śródmieściu wszedł mężczyzna, a następnie chciał ukraść słodycze. Zauważyła to ekspedientka. Kobieta wybiegła za sprawcą, aby go zatrzymać. Mężczyzna widząc to, złapał ją i odepchnął na ścianę.

Policyjne śledztwo doprowadziło do ustalenia, że  kradzieży dokonał dobrze znany kryminalnym 26-latek. Mężczyzna ukrywał się, ale po kilku dniach został zatrzymany na jednej z ulic w centrum miasta. – Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej. Jak się okazało, przestępstwa tego dokonał w warunkach recydywy, za co może mu grozić większa kara – mówi kom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który po przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na trzy miesiące.


Powiązane treści