Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
36% wilgotność
Wiatr: 7km/h N
H 16 • L 16
17C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
20C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleZłodzieje paliwa zatrzymani. Na gorącym uczynku
fuel-755298_1280
19.01.2017 | 13:45

Złodzieje paliwa zatrzymani. Na gorącym uczynku

Metoda ich działania była dobrze przemyślana.

Na zdjęciu: Jeden z mężczyzn to pracownik koncernu.

Fot. wolny dostęp

Kryminalni z Inowrocławia namierzyli i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliwa na szkodę jednego z koncernów paliwowych. Wspólnie działając nielegalnie zabrali ponad 800 litrów. 

Wynik ten byłby wyższy o ponad 200 litrów, gdyby nie działania prowadzone przez policjantów. Funkcjonariusze zatrzymali sprawców na gorącym uczynku na terenie jednej z miejscowości gminy Złotniki Kujawskie. – Metoda sprawców polegała na tym, że pracownik koncernu wjeżdżał cysterną na teren posesji wspólnika i tam przy użyciu pompy elektrycznej dokonywali przetoczenia oleju napędowego – wyjaśnia asp. szt. Izabella Drobniecka.

Obecność mundurowych w pobliżu miejsca działania złodziei nie była przypadkowa. – Z wiedzy mundurowych wynikało, że pracownik jednego z koncernów paliwowych nie podchodził do pracy uczciwie. Dlatego wykonywane przez niego transporty paliwa zostały wzięte „pod policyjną lupę” – informuje asp. szt. Drobniecka.

Złodziejami okazali się mężczyźni w wieku 43 i 38 lat. Obaj usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży ponad 200 litrów oraz kradzieży 800 litrów paliwa. Z ustaleń policjantów wynika, że działalność przestępcza tej dwójki sięga jeszcze ubiegłego roku, gdzie sprawcy co najmniej ośmiokrotnie dokonali podobnej kradzieży. Podejrzani zostali objęci policyjnym dozorem. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści