Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Złodzieje samochodów zasiądą na sądowej ławie. Prokuratorzy zakończyli śledztwo

Dodano: 06.12.2022 | 06:00

Na zdjęciu: O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia wobec dwóch mężczyzn poinformowali śledczy z prokuratury w Radziejowie, którzy prowadzili śledztwo w tej sprawie.

Fot. Archiwum

Śledczy zakończyli skierowaniem do sądu aktu oskarżenia wobec dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież samochodu volkswagen T-ROC, do której doszło pod koniec lipca br.

O skierowaniu przez śledczych z Prokuratury Rejonowej w Radziejowie aktu oskarżenia do sądu poinformowała w komunikacie prasowym szefowa włocławskiej Prokuratury Okręgowej we Włocławku Justyna Plechowska.

To właśnie prokuratorzy z Radziejowa nadzorowali czynności dotyczące kradzieży z włamaniem samochodu volkswagen T-ROC, do której doszło w nocy z 29 na 30 lipca br. – Jak ustalono, sprawcy otworzyli samochód w nieustalony sposób, a następnie zabrali w celu przywłaszczenia za pomocą lawety – czytamy w komunikacie włocławskiej prokuratury. Kryminalni z komendy w Radziejowie szybko ustalili zarówno miejsce, gdzie auto może być przechowywane, jak i tożsamość sprawców. Jednego z nich zatrzymano kilkanaście godzin po kradzieży, drugi wpadł w ręce policjantów w sierpniu.

– Przesłuchani w charakterze podejrzanych mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu – dodaje w komunikacie szefowa włocławskiej Prokuratury Okręgowej. Śledczy przyznają jednak, że w sprawie zebrano bogaty materiał dowodowy, pomocne okazały się zwłaszcza nagrania z kamer monitoringu. – Pozwolił on bezspornie przypisać sprawstwo pierwszemu z mężczyzn – doprecyzowała włocławska prokuratura. Jak nadmieniono dalej, o współsprawstwie drugiego z mężczyzn pozwoliły przeprowadzone badania osmologiczne. On także do winy się nie przyznawał, a – jak się wcześniej okazało – nie był on karany.

Z ustaleń śledczych wynika, że kradzież wartego blisko 120 tysięcy złotych volkswagena nie była jedynym łupem. – W toku dalszych czynności ustalono, że jeden z mężczyzn w połowie lipca br., w innej miejscowości dokonał kradzieży samochodu BMW F30 o wartości 40 000 złotych – dodano w komunikacie włocławskiej prokuratury i nadmieniono, że kradzieży dokonał w taki sam sposób, jak pierwszego pojazdu, ponadto okazało się, że złamał on także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, bo kierował lawetą, na którą zabierał kradzione samochody. – Z uwagi na to, że był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w tym za jazdę w stanie nietrzeźwości, miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – czytamy w komunikacie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na skierowanie wobec wyżej wymienionych podejrzanych aktu oskarżenia. Termin rozpoczęcia procesu nie został jeszcze wyznaczony.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments