Bydgoszcz
11C
Przelotne opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 12 • L 11
16C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleZłodzieje złapani w ostatnim momencie
04.04.2016 | 16:33

Złodzieje złapani w ostatnim momencie

Mieszkańcy gminy Nakło chcieli okraść dawną halę produkcyjną w Paterku.

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych mężczyzn.

Fot. materiały prasowe / KPP Nakło nad Notecią

Niewiele zabrakło, by z terenu nieczynnej hali produkcyjnej w Paterku zniknęły metalowe elementy. Złodziei zauważył mężczyzna sprawujący nadzór na budynkiem, który natychmiast poinformował policjantów.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie w piątek (1.04) po godzinie 17:00. Już zaledwie po kilku minutach byli na miejscu. Nieopodal hali zauważyli srebrne daewoo tico, w którym siedziało czterech mężczyzn. Policjanci zwrócili na nich uwagę, gdyż mężczyzna zgłaszający kradzież poinformował, że sprawcy prawdopodobnie przyjechali na miejsce jasnym samochodem osobowym.

W aucie znajdowało się czterech mieszkańców gminy Nakło w wieku 17l., 24l., 33l. i 58 l. W trakcie dalszych czynności potwierdziło się, że próbowali oni ukraść z terenu hali elementy metalowe warte 500 zł. Podejrzani mieli już przygotowane łupy, lecz nie zdążyli odjechać przed przyjazdem policji.

Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży, za który grozi im taka sama kara, jak za przestępstwo dokonane. Sprawcy mogą trafić do więzienia nawet na 5 lat.


Powiązane treści