Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZłodziejska szajka okradała drogerie. Jej członkowie wpadli w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
07.10.2021 | 12:09

Złodziejska szajka okradała drogerie. Jej członkowie wpadli w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych złodziei.

Fot. KPP Nakło

Funkcjonariusze rozbili złodziejską szajkę grasująca na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz wielkopolskiego. 23 i 44-latek kradli różne artykuły drogeryjne, które później trafiały do pasera. Ten ostatni trzymał w mieszkaniu nie tylko skradzione perfumy i kosmetyki, ale też znaczne ilości narkotyków.

Pod koniec września do policji w Nakle zgłosił się pracownik jednej z miejscowych drogerii. Poinformował on mundurowych, że z sklepowych półek skradziono perfumy o łącznej wartości prawie dziewięciu tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z miejscowej komendy powiatowej, którym ustalenie personaliów złodziei zajęło zaledwie jeden dzień.
Następnego dnia podejrzani zostali zatrzymani w różnych mieszkaniach na terenie Bydgoszczy, a następnie trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało, nakielska drogeria nie była jedynym sklepem, który okradli. Z ustaleń mundurowych wynika, że 23 i 44-latek wcześniej dokonali przestępstw na terenie województwa wielkopolskiego, a łączne straty pokrzywdzonych opiewają na prawie 22 tysiące złotych.

Kiedy złodzieje czekali na decyzje w celach aresztu, kryminalni ustalili pasera, do którego trafiał kradziony towar. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 51-latka odzyskano dużą część skradzionego mienia, a także znaleziono znaczne ilości narkotyków, tj.: prawie 700 g amfetaminy, 182 tabletki ekstazy i prawie 15 g marihuany. Bydgoszczanin również został zatrzymany w nakielskim areszcie – opisuje podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy komendy w Nakle.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzanym przedstawiono zarzuty kradzieży mienia. Starszy z przestępców jest recydywistą, dlatego grozi mu większa kara. 51-latek, u którego znaleziono skradziony towar, odpowie natomiast za paserstwo i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. On także popełnił przestępstwa w warunkach recydywy i musi liczyć się z wysoką karą. 44-letni złodziej i 51-letni paser, decyzją nakielskiego sądu, zostali aresztowani na trzy miesiące. W sprawie 23-latka decyzję podejmował prokurator, który oddał go pod dozór policji.

CZYTAJ TAKŻE: Problemy na Gdańskiej. Samochód zderzył się z tramwajem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści