70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZłoto od Schwarzeneggera trafiło do Bydgoszczy. Triumf Damiana Maślińskiego na zawodach w USA!
Damian Maśliński Bydgoszcz
17.03.2019 | 08:09

Na zdjęciu: Damian Maślinski rozpoczął przygodę z ciężarami kilka lat temu.

Bydgoszczanin Damian Maśliński zdobył dwa złote medale na zawodach Arnold Classic, które odbyły się w Columbus w stanie Ohio. 23-letni bydgoszczanin był bohaterem grudniowej okładki MetropoliaBydgoska.PL.

Trójboista siłowy pojechał na prestiżowe zawody (firmowane przez legendarnego Arnolda Schwarzeneggera) do Stanów Zjednoczonych dzięki znakomitym wynikom uzyskanych podczas International Polish Cup XPC w grudniu 2018 roku. Wówczas wykonał przysiad ze sztangą ważącą 305 kilogramów. Wyjazd do USA nie byłby jednak możliwy, gdyby nie wsparcie sponsorów. Dzięki nim Maśliński mógł zrealizować swoje marzenia.

W zawodach, które odbyły się na początku marca, Maśliński ustanowił swój nowy rekord życiowy w przysiadzie – podniósł ciężar ważący 310 kilogramów. Tym samym zdobył on pierwsze miejsce w kategorii open (pokonał aż 23 rywali z całego świata) i w kategorii do lat 23. Warto dodać, że bydgoszczanin startował jako junior przy wadze zaledwie 87 kilogramów. Tym samym urodzony w 1995 roku trójboista dopisał kolejny sukces do swojej listy. A jest ona już długa – zawodnik KS Team Wrocław to dwukrotny mistrz Europy (federacji WUAP oraz WPF) oraz sześciokrotny mistrz Polski (3x federacji IPF, po 1x – federacji XPC, GPC i WPC).

Po pobycie w USA Maśliński wrócił już do kraju – oczywiście wznowił już treningi. Trójboista zapowiadał jednak na naszych łamach, że ten rok będzie dla niego spokojniejszy. – W lipcu biorę ślub, dlatego już wcześniej postanowiłem, że w tym roku stawiam na sport, ale w przyszłym nieco zwalniam, więcej czasu spędzę w domu, wyleczę urazy. Wrócę, już w kategorii seniora, w roku 2020 – stwierdził Maśliński.