Bydgoszcz
4C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 6 • L 2
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportZłoto od Schwarzeneggera trafiło do Bydgoszczy. Triumf Damiana Maślińskiego na zawodach w USA!
Damian Maśliński Bydgoszcz
17.03.2019 | 08:09

Złoto od Schwarzeneggera trafiło do Bydgoszczy. Triumf Damiana Maślińskiego na zawodach w USA!

Na zdjęciu: Damian Maślinski rozpoczął przygodę z ciężarami kilka lat temu.

Fot. Dariusz Stoński

Bydgoszczanin Damian Maśliński zdobył dwa złote medale na zawodach Arnold Classic, które odbyły się w Columbus w stanie Ohio. 23-letni bydgoszczanin był bohaterem grudniowej okładki MetropoliaBydgoska.PL.

Trójboista siłowy pojechał na prestiżowe zawody (firmowane przez legendarnego Arnolda Schwarzeneggera) do Stanów Zjednoczonych dzięki znakomitym wynikom uzyskanych podczas International Polish Cup XPC w grudniu 2018 roku. Wówczas wykonał przysiad ze sztangą ważącą 305 kilogramów. Wyjazd do USA nie byłby jednak możliwy, gdyby nie wsparcie sponsorów. Dzięki nim Maśliński mógł zrealizować swoje marzenia.

Zobacz również:

Człowiek z żelazem. Damian Maśliński o przygotowaniach do Arnold Classic

W zawodach, które odbyły się na początku marca, Maśliński ustanowił swój nowy rekord życiowy w przysiadzie – podniósł ciężar ważący 310 kilogramów. Tym samym zdobył on pierwsze miejsce w kategorii open (pokonał aż 23 rywali z całego świata) i w kategorii do lat 23. Warto dodać, że bydgoszczanin startował jako junior przy wadze zaledwie 87 kilogramów. Tym samym urodzony w 1995 roku trójboista dopisał kolejny sukces do swojej listy. A jest ona już długa – zawodnik KS Team Wrocław to dwukrotny mistrz Europy (federacji WUAP oraz WPF) oraz sześciokrotny mistrz Polski (3x federacji IPF, po 1x – federacji XPC, GPC i WPC).

Po pobycie w USA Maśliński wrócił już do kraju – oczywiście wznowił już treningi. Trójboista zapowiadał jednak na naszych łamach, że ten rok będzie dla niego spokojniejszy. – W lipcu biorę ślub, dlatego już wcześniej postanowiłem, że w tym roku stawiam na sport, ale w przyszłym nieco zwalniam, więcej czasu spędzę w domu, wyleczę urazy. Wrócę, już w kategorii seniora, w roku 2020 – stwierdził Maśliński.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści