Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zły stan drogi do Sokola-Kuźnicy. Czy mieszkańcy doczekają się zmian?

Dodano: 19.04.2024 | 14:13

Na zdjęciu: Mieszkańcy od wielu lat proszą o utwardzenie drogi

Fot. IN

Droga do miejscowości Sokole-Kuźnica (gm. Koronowo) nie jest utwardzona. Mieszkańcy muszą pokonywać spory odcinek po dziurach, wyrwach, błocie. Latem natomiast znacznie się kurzy. Burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski obiecuje mieszkańcom, że droga zostanie zrobiona.

Sokole-Kuźnica to urokliwa miejscowość położona nad Zalewem Koronowskim otoczona dookoła gęstymi lasami. Według danych z końca ubiegłego roku wieś zamieszkuje 81 osób. Latem ruch tutaj jest większy, bo nad akwen wodny zjeżdżają się działkowicze, turyści, wczasowicze. Są tutaj miejsca do wypoczynku, ośrodki itp.

Utrapieniem mieszkańców jest jednak fatalny stan drogi. Na całym odcinku od drogi powiatowej do miejscowości nie ma asfaltu. Trasa ta pokryta jest licznymi dziurami, wyrwami, kałużami. Powiedzenie, że „można tutaj urwać miskę olejową” jest jak najbardziej w tym przypadku trafione. Warto nadmienić, że tą drogą porusza się chociażby autobus szkolny.

Mieszkańcy od wielu lat proszą o utwardzenie drogi. Burmistrz zapowiada zmiany. Gotowy jest już projekt. Na początku kwietnia Patryk Mikołajewski zapowiadał, że przetarg na budowę drogi zostanie ogłoszony w ciągu dwóch tygodni. W momencie publikacji artykułu nie został on jeszcze jednak ogłoszony. – Po ogłoszeniu przetargu i podpisaniu umowy z wykonawcą prace rozpoczną się niezwłocznie – informował niedawno mieszkańców samorządowiec. – Nadmienię, że na tę drogę otrzymaliśmy dotację w wysokości 50 proc. – dodał.

Przypomnijmy, że w budżecie Gminy Koronowo na rok 2024 zabezpieczono ponad 20 mln zł na zadania drogowe. Najwięcej środków, bo 4 mln 281 tys. zł zabezpieczono właśnie na przebudowę drogi w miejscowości Sokole-Kuźnica.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
3 miesięcy temu

Po wyborach dostałem odpowiedz od znajomego który mnie zaskoczył a treść zastanawia bo jakaś inna jak się spodziewałem ? , kolega napisał że jest mu dobrze a nawet bardzo dobrze że mu tak dobrze ? . Nie kapuje ale niech mu tak dobrze będzie . Pozdrawiam

Bacaglaca
Bacaglaca
3 miesięcy temu

No Patryku wybory wygrane zostały obietnice.do czynu do czynu.

Berlin
Berlin
3 miesięcy temu

Po rozwój , chcę do Kina ! , na basen ma już czepek w kolorze żółtym . Gdzie ten pomnik na Placu Zwycięstwa ? Bo już chcę złożyć wieniec burmistrzu w końcu to mój krewniak

Bacaglaca
Bacaglaca
3 miesięcy temu

Berlin to też nie jest mój burmistrz ale już wyluzuj

Baca glaca
Baca glaca
3 miesięcy temu

Bo kim Pan jest abym nie mógł wyrazić tego co czuje ?

Bacaglaca
Bacaglaca
3 miesięcy temu

Do Bacy glacy- nie wiem co tam czujesz mam katar