Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 9 • L 8
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZmarł mężczyzna potrącony przez pijanego księdza. Sprawą zajmuje się prokuratura
przejście dla pieszych Bydgoszcz
12.07.2017 | 13:29

Zmarł mężczyzna potrącony przez pijanego księdza. Sprawą zajmuje się prokuratura

Głośna sprawa sprzed dwóch miesięcy wkrótce powinna trafić do sądu.

Na zdjęciu: Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych.

Fot. archiwum

Ponad miesiąc trwała walka o życie mężczyzny potrąconego podczas przechodzenia przez oznakowane przejście. Za kierownicą pojazdu, który uderzył w 56-latka, siedział pijany ksiądz. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Przypominamy, że do zdarzenia doszło 16 maja br. na ulicy Fordońskiej w Bydgoszczy. Tą drogą przejeżdżał ksiądz Stanisław F, były proboszcz parafii Św. Krzyża w Bydgoszczy, który nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, lecz omijał inny pojazd, który to zrobił. Okazało się, że w organizmie 64-letniego księdza znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. CZYTAJ WIĘCEJ

Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala Jurasza. Jego stan był ciężki. Po ponad miesiącu od zdarzenia, a dokładnie 24 czerwca, mężczyzna zmarł.

Ta informacja w pewnym stopniu wpływa na przebieg śledztwa, które od maja prowadzi Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ. W celu wyjaśnienia tej sprawy, przesłuchano już wszystkich świadków oraz zgromadzono materiał dowodowy, co pozwalałoby na zakończenie śledztwa. Jednak nastąpi to dopiero w momencie uzyskania opinii posekcyjnej Zakładu Medycyny Sądowej. – Sekcja zwłok ma wskazać, czy do śmierci mężczyzny doszło z powodu obrażeń doznanych w wyniku wypadku – informuje prok. Piotr Dunal z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ

ZOBACZ TEŻ: Kuria wydała oświadczenie w sprawie wypadku pijanego księdza. Wyraża potępienie i zapewnia modlitwę

Opinia powinna trafić do prokuratury do końca lipca. W zależności od jej treści podejmowane będą kolejne kroki zmierzające ku zakończeniu tej sprawy. Oczekiwana opinia jest niezbędna w śledztwie i może ona wpłynąć na zmianę opisu czynu dokonanego przez sprawcę. Niezależnie od jej treści, 64-latek i tak będzie odpowiadać przed sądem za swoje postępowanie. Za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu, ze skutkiem śmiertelnym, grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Gdyby mężczyzna przeżył, lecz miał ciężkie obrażenia, sprawca mógłby spodziewać się takiej samej kary.

Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie tymczasowym i pozostanie w nim do 14 sierpnia. – Jeśli do tego czasu opinia nie zostanie wydana, to będziemy wnioskować o przedłużenie aresztu – mówi prok. Dunal.


Powiązane treści