Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaZmarł profesor Stanisław Betlejewski. Przez dwie dekady kierował kliniką otolaryngologii w szpitalu Jurasza
Szpital Jurasza Bydgoszcz
26.08.2021 | 10:42

Zmarł profesor Stanisław Betlejewski. Przez dwie dekady kierował kliniką otolaryngologii w szpitalu Jurasza

Na zdjęciu: O śmierci profesora Stanisława Betlejewskiego poinformował szpital Jurasza, z którym był on związany od połowy lat 80. XX wieku.

Fot. Szymon Fiałkowski

Nie żyje profesor Stanisław Betlejewski, wieloletni kierownik Kliniki Otolaryngologii w szpitalu Jurasza oraz wykładowca akademicki. W grudniu skończyłby 88 lat.

O śmierci prof. Betlejewskiego poinformował bydgoski szpital, z którym był on związany był od połowy lat 80. Wówczas został pierwszym kierownikiem Kliniki Otolaryngologii. Pełnił tę funkcję przez dwadzieścia lat – od 1984 do 2004 roku. Był również prorektorem ds. klinicznych i szkolenia podyplomowego Akademii Medycznej w Bydgoszczy w latach 1984-1990. „Żegnamy wybitnego lekarza, uczonego, nauczyciela akademickiego, który wniósł olbrzymi wkład w rozwój polskiej laryngologii oraz kształcenie kadr medycznych” – czytamy w komunikacie szpitala im. dr. Jurasza poświęconego profesorowi Betlejewskiemu.

Prof. Stanisław Betlejewski urodził się 16 grudnia 1933 roku w Toruniu. Był absolwentem gdańskiej Akademii Medycznej (rocznik 1957). W 1966 roku uzyskał stopień naukowy doktora, habilitację uzyskał sześć lat później. Tytuł profesorski został mu nadany w roku 1984.

Za swoje zasługi naukowe i lekarskie był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał między innymi Złoty Krzyż Zasługi, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski czy medal Komisji Edukacji Narodowej. Otrzymał także odznakę „Za zasługi dla miasta Bydgoszczy”.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści