Bydgoszcz
8C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 6km/h NW
H 9 • L 7
10C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaZmarła Ewa Stąporek-Pospiech, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy
21.09.2020 | 17:26

Zmarła Ewa Stąporek-Pospiech, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w Bydgoszczy

Na zdjęciu: Zmarła Ewa Stąporek-Pospiech.

Fot. PZSM

W poniedziałek, 21 września zmarła Ewa Stąporek-Pospiech. Dyrektor Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy miała 74 lata.

Stąporek-Pospiech była w zatrudniona w bydgoskim szkolnictwie muzycznym od 1976 roku, a przez ostatnich trzydzieści lat pełniła funkcję dyrektora Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Była też solistką i kameralistką w Capelli Bydgostiensis oraz współtwórczynią i członkinią zespołu barokowego Fiori Musicali. W 1993 roku zorganizowała Międzynarodowy Konkurs Młodych Pianistów Arthur Rubinstein in memoriam, którego była dyrektorem., a w 1994 roku z jej inicjatywy powstało Towarzystwo Mozartowskiego, którego była prezesem. Była też wiceprzewodniczącą i przewodniczącą Rady Szkolnictwa Artystycznego przy Ministrze Kultury.

Wspaniały Dyrektor, Organizator, Artysta, Muzyk, Wielki Człowiek… Pani Dyrektor zawsze nas, nauczycieli i uczniów oraz rodziców wspierała w sukcesach, ale i pocieszała gdy zdarzały się trudniejsze chwile. Zawsze zaangażowana w pełni w sprawy szkoły i kultury w Polsce. […] Pani Dyrektor Ewa Stąporek-Pospiech na zawsze pozostanie w pamięci społeczności Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy. Jej Zasługi dla naszej szkoły pozostaną nieocenione – czytamy w komunikacie opublikowanym przez szkołę.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Powiązane treści