Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZmarła z Białych Błot nie miała koronawirusa. Inspektor sanitarny przeprasza za błąd
Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny Bydgoszcz - JS
04.05.2020 | 21:56

Zmarła z Białych Błot nie miała koronawirusa. Inspektor sanitarny przeprasza za błąd

Na zdjęciu: W poniedziałek w Bydgoszczy nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem.

Fot. Jakub Soboczyński

Kobieta, o której śmierci poinformowało w poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia, nie miała koronawirusa. Informację zdementował Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, przepraszając za błąd.

W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 64-letniej mieszkanki gminy Białe Błota. Przed śmiercią miała przebywać w domu i mieć choroby współistniejące.  Po południu Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Bydgoszczy oświadczył jednak, że zgon został błędnie zakwalifikowany jako podejrzenie zgonu z powodu koronawirusa.

W związku z zakwalifikowaniem podejrzenia zgonu z powodu choroby zakaźnej jako „inne koronawirusy jako przyczyna chorób sklasyfikowanych gdzie indziej” (wynikającego z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 10 grudnia 2019 r. w sprawie zgłaszania podejrzeń i rozpoznań zakażeń, chorób zakaźnych oraz zgonów z ich powodu), zgon u 64-letniej kobiety z Białych Błot został błędnie zakwalifikowany jako podejrzenie zgonu z powodu SARS-CoV-2 – czytamy w komunikacie.

Po informacji od lekarza, który pełnił dyżur 2 maja i podejrzewał zgon z powodu choroby COVID-19, członkom rodziny natychmiastowo wykonano testy na obecność koronawirusa. Wyniki wszystkich pobranych wymazów okazały się ujemne. – Uprzejmie przepraszamy za zaistniały błąd, łącząc się z rodziną w bólu po utracie członka rodziny – oświadczył sanepid.

W poniedziałek w województwie kujawsko-pomorskim nie przybyło żadne nowe zakażenie.  W całym kraju odnotowano za to 313 przypadków zakażeń. Zmarło 19 osób.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści