Bydgoszcz
10C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 10 • L 9
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoZmasowane kontrole policyjne na ulicach. Funkcjonariusze sprawdzają rządowe nakazy i obostrzenia
kontrola_policja_maseczki_tramwaj_KWPBydgoszcz
11.10.2020 | 10:27

Zmasowane kontrole policyjne na ulicach. Funkcjonariusze sprawdzają rządowe nakazy i obostrzenia

Na zdjęciu: Bydgoscy policjanci kontrolowali w sobotę między innymi pasażerów komunikacji miejskiej.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z całego regionu pojawili się w sobotę na ulicach, aby sprawdzać respektowanie nakazów i obostrzeń wprowadzonych przez rząd w związku z epidemią koronawirusa. 

Jak poinformowała rzecznik kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz, policjantów można było spotkać nie tylko na ulicach, ale równie między innymi na miejskich targowiskach czy w galeriach handlowych. – Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób – wskazuje Chlebicz. I dodaje, że „wobec rosnącej fali zakażeń nie będzie tolerancji dla osób świadomie łamiących przepisy”.

Policja przekonuje, że jedynym celem działania jest ochrona życia ludzkiego. Oprócz działań patroli, które sprawdzały stosowanie wprowadzonych przez rząd obostrzeń, z radiowozów płynęły komunikaty o zasadach zachowania w czasie epidemii. Policjanci kontrolowali nie tylko przestrzenie handlowe, ale także pojazdy komunikacji miejskiej. – Nawet w czasie kontroli drogowej policjanci mogą sprawdzać, czy osoby jadące jednym autem powinny mieć maseczki czy też są zwolnione z tego obowiązku, bo wspólnie mieszkają – twierdzi mł. insp. Chlebicz.

Funkcjonariusze podkreślają, że „najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa oraz częsta dezynfekcja rąk”. – W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych – zaznacza w komunikacie kujawsko-pomorska policja.

Zmasowane działania mundurowych objęły większość rejonów województwa kujawsko-pomorskiego. O wysłaniu licznych patroli informują rzecznicy policji nie tylko z Bydgoszczy, ale również z Inowrocławia czy Nakła.

W sobotę na terenie Bydgoszczy odbyło się zgromadzenie, którego uczestnicy sprzeciwiali się wprowadzonym obostrzeniom. Na pikiecie pojawiło się około 100 osób. – Policjanci interweniowali wobec 25 osób. W osiemnastu przypadkach zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do sądu, nałożono także dwa mandaty. Wśród legitymowanych były osoby, które miały zaświadczenie lekarskie zwalniające z obowiązku niezakrywania ust i nosa – wylicza Monika Chlebicz.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie obostrzeń na terenie całego kraju na konferencji prasowej w czwartek, 8 października. Przepisy, które zaczęły obowiązywać od północy w sobotę formalnie ukazały się w piątek, 9 października kilkadziesiąt minut przed północą.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
EWALosSuperktosByd_ManLuliJfk Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jfk
Gość
Jfk

Pisowskie debile terroryzują obywateli milicją nie mogąc się pogodzić z tym że ludzie to nie ciemnota i nie wierzą w cudowną moc ozdrawiającą maseczek!

Luli
Gość
Luli

Jfk…zakop się POmóżdżony kmiocie,zakop się pod ziemią i nie zabieraj ludziom czasu

Byd_Man
Gość
Byd_Man

Widać rozmowy na forum zapoczątkowali eksperci od wzajemnych przezwisk.
Co do maseczek to zapewne zdaniem ekspertów i uczonych nie ma różnicy miedzy ziewaniem i kichaniem bez zasłaniania ust , czy też zasłaniając usta rękoma..Polecam sprawdzić stając przed kichającym:) A wszelkie protesty i opinie internetowych specjalistów pokazały empatię społeczeństwa… Po co mam coś robić skoro maseczka nie chroni mnie od innych a tylko innych przede mną?? Po co mam być uprzejmy na drodze, skoro każdy inny kierowca to potencjalny wróg i niemota…
Pozdrawiam tych, którym dobro innych oraz uprzejmość nie są obce…

LosSuperktos
Gość
LosSuperktos

Do Byd_Man: z tym brakiem poszanowania innych i wzajemnymi wyzwiskami to urodziłeś się wczoraj, że się tak dziwisz? Mam takie swoje ulubione przysłowie „Okazja ujawnia złodzieja” (żeby ktoś nie pomylił się, że czyni. UJAWNIA). Tu tylko kolejna ‚okazja’ ujawniła to, co w ludziach od zawsze siedzi.

EWA
Gość
EWA

No i bardzo dobrze ze poszły wnioski do Sądu. Sąd i tak umoży bo brak podstaw prawnych takiego mandatu. Nie dajcie się i składajcie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez policjantów art. 231 KK. Rozporządzenie to nie ustawa nie ma mocy prawnej. To jest łamanie Konstytucji.!!!Rozporządzać to oni sobie mogą swoimi majtami.

Powiązane treści