[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Zmiana na liście startowej żużlowych mistrzostw Europy. Cykl rozpocznie się w czerwcu w Bydgoszczy

Dodano: 27.04.2021 | 12:16

Na zdjęciu: Nicki Pedersen (kask biały) zastąpi Rosjanina Grigorija Łagutę w gronie stałych uczestników tegorocznego cyklu żużlowego Tauron SEC.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Jest jedna zmiana na liście startowej tegorocznego cyklu żużlowego Tauron SEC. Organizatorzy poinformowali, że z rywalizacji o tytuł mistrza Europy wycofał się Rosjanin Grigorij Łaguta.

W ubiegłorocznej klasyfikacji, podczas którego pięć rund cyklu Tauron SEC rozegrano na polskich torach w lipcu (dwa turnieje w Toruniu i po jednym w Bydgoszczy, Gnieźnie i Rybniku), Rosjanin uplasował się na drugiej pozycji, przegrywając walkę o złoto z Brytyjczykiem Robertem Lambertem. W tym roku, Grigorij Łaguta nie wystąpi w rywalizacji w cyklu Tauron SEC. Organizatorzy już poinformowali, że jego miejsce wśród stałych uczestników zajmie Duńczyk Nicki Pedersen, który uplasował się w niej na szóstej pozycji.

Prawo występu w cyklu ma piątka najlepszych zawodników ubiegłorocznego cyklu. Oprócz wspomnianego już Lamberta i N. Pedersena, ten przywilej mają jeszcze dwaj inni Duńczycy: Leon Madsen i Mikkel Michelsen oraz Bartosz Smektała.

Rywalizacja w Tauron SEC 2021 rozpocznie się 12 czerwca na stadionie bydgoskiej Polonii. W kalendarzu jest także runda w niemieckim Gustrow (26.06) oraz lipcowe turnieje na torach w Gdańsku (3 lipca) i Rybniku (10.07), gdzie wyłoniony zostanie nowy mistrz Europy.

Zmiana na liście startowej żużlowych mistrzostw Europy. Cykl rozpocznie się w czerwcu w Bydgoszczy
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments