Bydgoszcz
5C
Słonecznie
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 5 • L 5
3C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiana tras pociągów Bydgoszcz – Warszawa
Flirt, pociąg, kolej, PKP Intercity, Stadler, Newag - ED (1)
26.11.2017 | 16:46

Zmiana tras pociągów Bydgoszcz – Warszawa

Zmiany obowiązywać będą od 10 grudnia

Na zdjęciu: Nową trasą pojadą składy PKP Intercity

Fot. ED

PKP Intercity wprowadza zmiany na trasie pociągów Bydgoszcz – Warszawa.

Jak przekazała rzecznik prasowa spółki Agnieszka Serebeńska, zmiany od grudnia dotyczyć będą składów IC Kopernik – 5112/1512, IC Rejewski 5120/1520, IC Wieniawski 5118/1518. Te składy pojadą z Warszawy do Bydgoszczy przez Iławę, z kolei skład IC Kujawiak 5122/3 będzie jechał przez Iławę tylko w kierunku stolicy. Po drodze, pociągi będą zatrzymywały się na nowych stacjach: Toruń Miasto, Toruń Wschodni, Jabłonowo Pomorskie oraz Iława Główna.

Trasa przez Iławę wynika z prac modernizacyjnych na liniach 18 i 3, których wykonanie ma zwiększyć przepustowość trasy do Poznania, a także umożliwić swobodne kursowanie pociągów na trasie Gdynia – Łódź i dalej w kierunku Krakowa/Katowic. Czas przejazdu przez Iławę dla pociągów relacji Warszawa Centralna – Bydgoszcz to około 3 godziny 40 minut, natomiast przez Włocławek ponad 4 godziny.Cena za przejazd na trasie Warszawa – Toruń/Bydgoszcz nie zmieni się (będzie liczona według kilometrówki jak przez Włocławek) – informuje rzecznik PKP Intercity.

Cena biletu za przejazd składem PKP Intercity kursującym trasą przez Iławę w drugiej klasie wyniesie 60 zł. Warto jednak pamiętać, że przy wcześniejszym zakupie biletów pasażerowie mogą liczyć na atrakcyjne zniżki, a osoby uprawnione do ulg ustawowych, jak np. seniorzy czy uczniowie, za przejazd zapłacą jeszcze mniej.


Powiązane treści