Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 4 • L 2
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportZmiana trenera w Unii Solec Kujawski. To druga roszada na tym stanowisku
Hermes_trener_Unia-Solec-Kujawski
18.12.2017 | 10:46

Zmiana trenera w Unii Solec Kujawski. To druga roszada na tym stanowisku

Były piłkarz Zawiszy będzie pracował w klubie Lotto Ekstraklasy.

Na zdjęciu: Hermes poprowadził solecką Unię w siedmiu ligowych meczach w rundzie jesiennej.

Fot. Aleksander Ryska

Drugiej w tym sezonie roszady na stanowisku trenera dokonali włodarze beniaminka III ligi, grupy II – Unii/Drobex Solec Kujawski.

W rundzie wiosennej soleckiej drużyny nie poprowadzi Brazylijczyk Hermes. Były piłkarz m.in. bydgoskiego Zawiszy (ma także epizod pracy jako asystent trenera), był szkoleniowcem unitów w siedmiu ligowych meczach (jego bilans to po dwa zwycięstwa i remisy oraz trzy porażki). Od nowego roku Hermes będzie pracował w Jagiellonii Białystok, gdzie odpowiadać ma za szkolenie młodych zawodników.

Solecki zespół bardzo szybko znalazł następcę Hermesa. W drugiej części ligowych rozgrywek, trenerem Unii/Drobex będzie Remigiusz Kuś, który dotychczas prowadził występującego w grupie I klasy okręgowej Gryfa Sicienko. – Byłem ogromnie zaskoczony propozycją z Unii – przyznał trener Kuś w wywiadzie dla oficjalnej strony klubowej.

– To dla mnie ogromne wyzwanie, tym bardziej, że nie mam doświadczenia pracy na tym szczeblu rozgrywkowym – zakończył nowy szkoleniowiec Unii/Drobex, która w zimowym okresie przygotowawczym rozegra dziewięć spotkań sparingowych.


Powiązane treści