Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany na budowie drogi S5. Kierowcy wjadą na drogę dojazdową

Dodano: 31.10.2020 | 09:16

Na zdjęciu: W ostatnich dniach we Włókach były wykonywane prace ziemne.

Fot. GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiedziała kolejne zmiany w organizacji ruchu na budowie drogi S5. Tym razem plany dotyczą budowanego przez konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud odcinka nr 2 między Dworzyskiem a Aleksandrowem.

Nowe zasady poruszania się po drodze zostaną wprowadzone w najbliższą środę (4.11) około godz. 10:00. W okolicach miejscowości Włóki i Kusowo ruch zostanie poprowadzony drogą dojazdową DD15 – tymczasowy odcinek będzie miał 1,1 km długości i szerokość 6 metrów. Taka organizacja ruchu ma potrwać do marca 2021.

Przypomnijmy, że prace na odcinku nr 2 Świecie Południa – Bydgoszcz Północ (dawniej Dworzysko-Aleksandrowo) są opóźnione z powodu zerwania umowy z Impresą Pizzaratti i koniecznością znalezienia nowych wykonawców, którymi wiosną zostały Kobylarnia i Mirbud. Podobna sytuacja dotyczy odcinków nr 1 (Nowe Marzy – Świecie Południe) oraz nr 5 (Bydgoszcz Błonie – Szubin Północ).

W minionym tygodniu zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone także w okolicach węzła Nowe Marzy, gdzie kierowcy jeżdżą już nowym wiaduktem. Ruch po drogach dojazdowych odbywa się od niedawna również na odcinku między Białymi Błotami a Szubinem.

Cała trasa S5 w regionie będzie gotowa dopiero w połowie 2022 roku, czyli ponad 2,5 roku po pierwotnym terminie.

 

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
3 lat temu

Wezcie te tiry z ul Jana Pawła dawnych Nizin przeciez tam jest przez tiry taki hałas ze spać w nocy nie można!!! Wyżyny i Wzgórze powinny płacić mniejszy czynsz za ten halas!!!