Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 24 • L 18
19C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
26C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoKomunikacjaZmiany na budowie trasy S5. W piątek ruch będzie utrudniony
droga s5, obwodnica szubina - gddkia
14.02.2019 | 16:09

Zmiany na budowie trasy S5. W piątek ruch będzie utrudniony

Na zdjęciu: Na obwodnicy Szubina zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

Fot. mat. prasowe GDDKiA

Trwa budowa trasy S5. Jak informuje bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w piątek, 15 lutego, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w okolicach Szubina.

Na obwodnicy miasta planowane jest przełożenie ruchu na nowo wybudowaną jezdnię. O godzinie 12:00 zostanie wstrzymany ruch, a służby przełożą oznakowanie pionowe i skierują samochody na niedawno powstały odcinek o długości 2,7 km. Ruch będzie odbywał się jedną jezdnią w obu kierunkach.

Utrudnienia na tym odcinku mogą potrwać około godziny. Po przełożeniu ruchu będą mogły rozpocząć się prace na dotychczas istniejącej jezdni obwodnicy Szubina, która zostanie rozebrana i wybudowana od nowa w parametrach drogi ekspresowej – informuje rzecznik prasowy oddziału Tomasz Okoński.

Na odcinkach trasy S5 położonych na południe od Bydgoszczy (łączących miasto z Wielkopolską) wykonano ponad połowę prac. Dużo gorzej sytuacja wygląda na północ od stolicy województwa (odcinki Nowe Marzy – Dworzysko oraz Dworzysko – Aleksandrowo), gdzie dopiero niedawno przekroczono granicę 25% zaplanowanych robót. Do 15 marca trwa przerwa zimowa, więc to od wykonawców zależy, w jakim zakresie realizują prace. Całą drogą S5 mamy pojechać w 2020 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści