Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 12 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoKomunikacjaZmiany na drodze S5. Otwarte zostaną dwie jezdnie między Żninem a Szubinem
10.10.2020 | 07:55

Zmiany na drodze S5. Otwarte zostaną dwie jezdnie między Żninem a Szubinem

Na zdjęciu: Na odcinku między Żninem a Szubinem zostaną otwarte dwie jezdnie.

Fot. GDDKiA

Wkrótce zostanie zmieniona organizacja ruchu na odcinku drogi S5 między Szubinem a Żninem. Początkowo miało to nastąpić jeszcze w tym tygodniu, ale Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmieniła plany.

Jeszcze w piątek GDDKiA informowała, że właśnie tego dnia (9 października) nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku trasy S5 między węzłami Szubin Północ a Żnin Północ. Jeszcze przed południem podjęto jednak decyzję, że ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju działania zostaną opóźnione i przeniesione na drugą połowę przyszłego tygodnia.

Dokładny termin otwarcia ma być znany w przyszłym tygodniu. Udostępnione do ruchu zostaną obie jezdnie, ale będzie na nich obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h. – Dodatkowo na jezdni w kierunku Bydgoszczy ruch będzie odbywał się jednym pasem ruchu. Ma to związek z prowadzeniem prac mających na celu usunięcie tymczasowego oznakowania poziomego oraz wprowadzenie poziomego oznakowania docelowego – mówił o pierwotnych planach zmian Julian Drob z zespołu prasowego GDDKiA.

Ruch lokalny będzie odbywał się po nowo wybudowanych drogach dojazdowych, które skomunikują ze sobą sąsiednie miejscowości. Komunikacja publiczna obsługująca okoliczne miejscowości zostanie przeniesiona na nową drogę dojazdową biegnącą po stronie zachodniej od drogi ekspresowej.  – Apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę oraz o dostosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu – kończy Drob.

Udostępnienie do ruchu S5 odc. 6

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szczepan
Szczepan
11 miesięcy temu

Dziwne, że rano mówią o otwarciu a tego samego dnia „sytuacja epidemiczna ” zmienia plany. Sytuacja epidemiczna nie zmieniła się nagle w ciagu kilku godzin. Jeszcze na poczatku lipca mowa była, że na koniec sierpnia zostanie otwarty ten odcinek a dziś mamy połowę października. Czy GDDiK jest w stanie określić ile będą trwały prace wykończeniowe, które ograniczają prędkość ruchu? Odcinek Opławiec Aleksandrowo otwarty na koniec 2019 do dziś ma ograniczenie prędkości do 80km/h ze względu na trwające prace wykończeniowe- to zaraz będzie rok a na całym odcinku nikt nic nie robi.

Leszek
Leszek
11 miesięcy temu

Możliwe że rząd PRL i ksiądz na otwarcie nie mogli dojechać.

Przmek
Przmek
11 miesięcy temu

To jeszcze z 10 lat i można remontować lub zamykać jak wiadukty warszawskie. W końcu jest moda na rower i komunikację publiczną to można jechać PKSem.

Gree
Gree
11 miesięcy temu

Korumpo Pomorskie od 30 lat, na każdym możliwym polu wiedzie prym w plebiscytach na najbardziej skorumpowane i nieudaczne samorządy. Ten twór powinien zostać zaorany i przemeblowany. Tutejsi mieszkańcy widać są zbyt głupi na samodzielne rządzenie, więc porządek zaprowadzić musi kto inny, spoza kliki.

Powiązane treści