Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany na Glinkach i Jana Pawła II. Drogowcy wprowadzają nową organizację ruchu

Dodano: 08.11.2018 | 10:48

Na zdjęciu: Prace na ul. Glinki trwają od kilkunastu miesięcy.

Fot. SG

Postępują prace przy budowie przedłużenia trasy Uniwersyteckiej. Drogowcy zapowiedzieli zmiany w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Glinki.

W piątek wykonawca robót otworzy dla ruchu zjazd z al. Jana Pawła II w ul. Glinki. – W dalszym ciągu ruch będzie obsługiwała łącznica z Glinek w al. Jana Pawła II w kierunku ronda Toruńskiego. Auta będą mogły wjeżdżać od strony ronda Inowrocławskiego bez objazdów. – informuje rzecznik prasowy ZDMiKP Krzysztof Kosiedowski.

Kierowcy chcący dojechać z Glinek do ronda Inowrocławskiego nadal będą mogli zawrócić na ul. Jana Pawła II na wysokości kładki dla pieszych. Ruch prowadzony będzie dwukierunkowo jezdnią południową, a wykonawca przystąpi do prac na jezdni północnej. Zamknięty zostanie wlot skrzyżowania od strony ronda na styku ulic Ujejskiego i Karpackiej. Po zakończeniu robót dla ruchu zostanie otwarty fragment jezdni komunikujący rondo z północną jezdnią al. Jana Pawła II. Rozwiązanie zapewni wjazd i wyjazd z osiedla Wzgórze Wolności.

Schemat organizacji ruchu od 9.11:

Org._ruchu_JP_II

 Mapa przygotowana przez ZDMiKP. Nie obejmuje miejsca, w którym na al. Jana Pawła II można nawrócić do ronda Inowrocławskiego.

Sebastian Torzewski