Bydgoszcz
23C
Słonecznie
43% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 24 • L 21
22C
Wt
22C
Sr
22C
Czw
22C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany na linii autobusowej nr 64. Drogowcy wprowadzą je od poniedziałku
Autobus - linia 64, kierunek Barwna - SF
17.11.2019 | 12:44

Zmiany na linii autobusowej nr 64. Drogowcy wprowadzą je od poniedziałku

Korekty rozkładu jazdy będą dotyczyły odjazdów z pętli przy ulicy Barwnej.

Na zdjęciu: Linia nr 64 kursuje pomiędzy pętlami przy ulicy Barwnej oraz Przemysłowej. Część kursów jest skrócona do dworca Bydgoszcz Wschód.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 64. Będą one obowiązywały od najbliższego poniedziałku, 18 listopada.

Korekty rozkładu będą dotyczyły odjazdów z pętli przy ulicy Barwnej na bydgoskich Jarach. Do tej pory poranne autobusy odjeżdżały z niej o godzinie 4:38, a następnie – dopiero o 5:00. Od poniedziałku pierwszy kurs rozpocznie się kilka minut później – o 4:42. Następny będzie z kolei przyspieszony i rozpocznie swój przejazd o 4:57. Drobna zmiana obejmie także ostatni kurs w dni powszednie – zamiast o 23:03 autobus odjedzie z Barwnej o 23:01.

Linia nr 64 aktualnie kursuje pomiędzy pętlami na wspomnianej Barwnej a ulicą Przemysłową. Kilka kursów każdego dnia jest skróconych i dociera wyłącznie do dworca Bydgoszcz Wschód. W ubiegłym roku doszło do częściowej zmiany jej trasy. Od przystanku przy ulicy Markwarta (w przeciwnym kierunku: od przystanku Skłodowskiej-Curie / Gajowa) kursuje ona przez Aleje Ossolińskich oraz ulice: Powstańców Wielkopolskich i Wyszyńskiego. Omija w ten sposób ulicę Sieńki oraz fragment Skłodowskiej Curie pomiędzy terenami dawnego Torbydu a rondem Skrzetuskim. Zmiany, jak informował ZDMiKP, miały umożliwić łatwiejszy dojazd do szpitala Jurasza i zostały wprowadzone na wniosek Rady Osiedla Bartodzieje.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści