Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 14 • L 12
17C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZmiany nad Balatonem. Inwestycje za blisko 300 tys. złotych
Balaton_Bydgoszcz_SG (6)
22.07.2018 | 11:30

Zmiany nad Balatonem. Inwestycje za blisko 300 tys. złotych

Na zdjęciu: Bydgoski Balaton.

Fot. Stanisław Gazda

Jeszcze nie zadecydowano o tym, czy staw nad Balatonem stanie się miejskim kąpieliskiem. Wiadomo na pewno, że teren otaczający to popularne miejsce wypoczynku bydgoszczan znacząco zmieni się na korzyść.

A to dzięki temu, że rozstrzygnięty został przetarg na wybór wykonawcy, który w zachodniej części parku zbuduje m.in. ścieżkę zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń i dokona wielu dodatkowych nasadzeń. Prace pochłoną 288 tysięcy złotych. Ich zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.

W sąsiedztwie wybiegu dla psów stworzona zostanie plenerowa siłownia. Będą też placyki rekreacyjne wyposażone w wygodne ławki i siedziska, a wokół nich pojawią się kolejne kolorowe rośliny. Podniesiony zostanie poziom terenu na ścieżkach przebiegających w pobliżu dużych drzew, żeby ich korzenie nie  niszczyły chodników.

Inwestycje realizowane będą w oparciu o Bydgoski Budżet Obywatelski. W ubiegłym roku na projekt wyposażenia parku nad Balatonem w nowe urządzenia rekreacyjne i dosadzenie drzew zagłosowało blisko pół tysiąca bydgoszczan.


Powiązane treści