Bydgoszcz
8C
Słonecznie
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 9 • L 8
9C
Nd
3C
Pon
1C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeZmiany w BBO. Będzie więcej pieniędzy na projekty mieszkańców
Bydgoski Budżet Obywatelski
14.03.2018 | 10:15

Zmiany w BBO. Będzie więcej pieniędzy na projekty mieszkańców

O ile zwiększy się kwota na Bydgoski Budżet Obywatelski?

Na zdjęciu: Już niebawem będzie można zgłosić swoje projekty w ramach kolejnej edycji BBO.

Fot. Stanisław Gazda

Ratusz przeznaczy więcej pieniędzy na Bydgoski Budżet Obywatelski. W tegorocznej edycji mieszkańcy będą mieli do dyspozycji około 13,2 milionów złotych na realizację swoich pomysłów.

Zwiększenie środków na projekty obywatelskie to efekt realizacji postanowień regulaminu BBO, zgodnie z którymi w zależności od wzrostu nadwyżki dochodów bieżących nad wydatkami bieżącymi w wykonaniu budżetu miasta kwota zwiększenia wynosi 10% nadwyżki.

Trwają też prace nad modyfikacją zasad budżetu obywatelskiego. W lutym przeprowadzone zostały konsultacje społeczne, w których mieszkańcy odpowiadali na pytania dotyczące m. in. zasad zgłaszania projektów, roli rad osiedli czy liczby zgłaszanych projektów na jednego mieszkańca. Odbyło się także spotkanie z przedstawicielami strony społecznej, na którym dyskutowano nad pomysłami usprawnienia programu.

Aktualnie uwagami mieszkańców zajmuje się Rada do spraw Partycypacji Społecznej. To ona ustali zasady zgłaszania wniosków i głosowania nad nimi. Jest wielce prawdopodobne, że zgodnie z głosami strony społecznej wprowadzony zostanie podział na projekty osiedlowe i ogólnomiejskie, a przewidywane są także inne zmiany dotyczące m. in. weryfikacji głosów i samych projektów.


Powiązane treści