Bydgoszcz
15C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 17 • L 12
23C
Pt
24C
Sob
23C
Nd
21C
Pon
19C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleZmiany w bydgoskiej policji. Nowi komendanci komisariatów
Bydgoszcz policja
04.01.2016 | 19:36

Zmiany w bydgoskiej policji. Nowi komendanci komisariatów

- Jestem zadowolony z kierowania jednostkami przez komendantów, a decyzja o zmianach ma przede wszystkim umożliwić nowe spojrzenie - tłumaczy szef bydgoskich mundurowych mł. insp. Andrzej Cieślik.

Na zdjęciu: Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy mł. insp. Andrzej Cieślik (z prawej) i jego podwładni - nowy szef policjantów ze Śródmieścia podinsp. Mariusz Tomczak (z lewej) oraz z Wyżyn - mł. insp. Adam Jarosz.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

W poniedziałek cztery bydgoskie komisariaty zyskały nowych szefów. Ale rewolucji nie będzie – to osoby kierujące dotąd innymi jednostkami na terenie miasta.

Zmiany mają charakter rotacyjny. – Pozwala to na wykorzystanie dotychczasowego doświadczenia zawodowego i sprawdzonych metod zarządzania w nowych miejscach – uważa mł. insp. Andrzej Cieślik, Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy. I dodaje, że nie jest to wotum nieufności wobec któregokolwiek ze zwierzchników podległych mu jednostek. – Decyzja ma umożliwić wprowadzenie do komisariatów nowego spojrzenia – dodaje Cieślik.

W związku z tym, od 1 stycznia pracami komisariatu w Śródmieściu formalnie kieruje podinsp. Mariusz Tomczak, których dotychczas był szefem mundurowych na Wyżynach. Jego miejsce zajął z kolei mł. insp. Adam Jarosz, dotąd kierujący pracami jednostki w Fordonie. Nad bezpieczeństwem w największej bydgoskiej dzielnicy ma czuwać z kolei mł. insp. Rafał Theuss, który jeszcze kilka dni temu był komendantem komisariatu na Szwederowie. Zwolnione przez niego miejsce zajął mł. insp. Piotr Skierecki, dotąd nadzorujący pracę śródmiejskich funkcjonariuszy.

Szefem policjantów z Błonia pozostanie z kolei kom. Jarosław Orzechowski, który na to stanowisko został powołany w połowie 2014 roku.


Powiązane treści