Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w bydgoskiej policji. Są nowi komendanci w dwóch komisariatach

Dodano: 25.02.2024 | 14:26

Na zdjęciu: Do zmiany komendanta doszło m.in. w komisariacie w Fordonie, gdzie mł. insp. Dariusza Szczurowskiego zastąpił nadkom. Mariusz Buwaj.

Fot. KMP Bydgoszcz

Kolejne kadrowe zmiany w komisariatach bydgoskiej policji. Tym razem doszło do nich w Fordonie i na Wyżynach.

To ciąg dalszy roszad na kierowniczych stanowiskach w komisariatach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy. Raptem na początku miesiąca informowaliśmy m.in. o nowym komendancie komisariatu na Błoniu (nadkom. Zbigniewa Szperkowskiego zastąpił podkom. Krzysztof Chrapkowski) czy w Śródmieściu. Największym policyjnym garnizonem w mieście od początku miesiąca dowodzi nadkom. Michał Wawrzyniak, który zastąpił kom. Tomasza Surę.


CZYTAJ WIĘCEJ: Zabójstwo na parkingu przy KFC na Fordońskiej. Śledczy odsłaniają kulisy tragedii


Teraz zmiany objęły kolejne dwa komisariaty. Z komisariatem w Fordonie pożegnał się dotychczasowy komendant, mł. insp. Dariusz Szczurowski, który w policji służył przez ponad trzydzieści lat. Jego następcą został nadkom. Mariusz Buwaj, który przez większość swojej blisko 25-letniej służby związany był z pionem prewencji. To nie koniec zmian, bo jego zastępcą został podinsp. Michał Leszczyński, ostatnio naczelnik wydziału dochodzeniowo-śledczego w bydgoskiej KMP.

Drugim komisariatem, który w ostatnich dniach dokonał zmiany na stanowisku komendanta jest ten na Wyżynach. Raport o odejściu ze służby złożył dotychczasowy szef komisariatu, nadkom. Michał Gosch. Zastąpił go kom. Grzegorz Trunk, który odpowiadać będzie także za pion kryminalny, a z komisariatem na Wyżynach związany jest przez niemal całą swoją zawodową karierę.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz
Dariusz
1 miesiąc temu

Dzielnicowi policjanci z gminy Strzałkowo nie podlegają pod Komendanta Głównego Policji.