Bydgoszcz
1C
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 1 • L 1
4C
Czw
4C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIZmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Osielsko
urząd gminy osielsko
16.03.2020 | 09:57

Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Gminy Osielsko

Na zdjęciu: Urząd Gminy Osielsko.

Fot. BB

Od poniedziałku, 16 marca zmienione zostały zasady przyjmowania petentów w Urzędzie Gminy Osielsko.

W związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemiologicznego, wójt gminy Wojciech Sypniewski wydał specjalne zarządzenie dotyczące pracy urzędu w okresie obowiązywania stanu. Na jego mocy od poniedziałku, 16 marca wszystkie wcześniej umówione wizyty w zakresie spraw załatwianych przez komórki/referaty urzędu zostają anulowane. Wstrzymuje się również rezerwację nowych wizyt.


CZYTAJ TAKŻE: Policja ostrzega przed fake newsami w związku z koronawirusem


W wyjątkowych sytuacjach prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny z komórką merytoryczną (kierownikiem referatu lub wyznaczonym merytorycznym pracownikiem) załatwiającą sprawę – podkreśla wójt w dokumencie. W zakresie prowadzonych postępowań administracyjnych wszyscy petenci, którzy chcą skorzystać z prawa zapoznania się z materiałem dowodowym muszą skontaktować się telefonicznie z daną komórką merytoryczną urzędu. Wykaz telefonów jest dostępny na stronie www.bip.osielsko.pl oraz www.osielsko.pl.

W zakresie dowodów osobistych, aktów stanu cywilnego i spraw ewidencji ludności: Wizyty w sprawie złożenia wniosku będą umawiane w sytuacjach wyjątkowych (udokumentowanych lub utraty dokumentu) wyłącznie po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerami: 52 324 18 80 i 52 324 18 82 – czytamy w zarządzeniu wójta. Dodatkowo określono też nowe zasady odbioru gotowych dokumentów – można tego dokonać jedynie w wyjątkowych sytuacjach (np. w przypadku upływu terminu ważności dowodu osobistego do końca marca). By to zrobić, należy skontaktować się z referatem za pośrednictwem podanych wyżej numerów telefonów. W powyższych przypadkach – a także w w sytuacji zgłoszenia zgonu – podczas pójścia do urzędu należy korzystać z dzwonka przy drzwiach wejścia B (od strony ulicy Kolonijnej).

Apeluję o przesyłanie wszelkiej korespondencji drogą pocztową na adres Urzędu: Urząd Gminy Osielsko, ul. Szosa Gdańska 55A 86-031 Osielsko. Zachęcam do korzystania z portalu www.epuap.gov.pl Aby potwierdzić profil zaufany nie trzeba udawać się do Urzędu, wystarczy zrobić to za pośrednictwem bankowości elektronicznej – na stronie www.pz.gov.pl – zachęca wójt Sypniewski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści