[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w gminie Osielsko. Nowy zastępca wójta, nowy wygląd BIP i poprawa komunikacji z mieszkańcami

Dodano: 27.01.2020 | 13:08

Na zdjęciu: Nowy zastępca wójta gminy Osielsko Krzysztof Lewandowski.

Fot. Urząd Gminy Osielsko

Gmina Osielsko ma nowego zastępcę wójta. Ale to nie jedyna zmiana, jaka w ostatnim czasie dokonała się w podbydgoskim samorządzie.

Najważniejszą informacją ubiegłego tygodnia było powołanie nowego zastępcy wójta. Do lipca ubiegłego roku tę funkcję pełniła Maria Jończyk, która odeszła na emeryturę. Przez kilka miesięcy Wojciech Sypniewski nie miał swojego zastępcy – ta sytuacja zmieniła się jednak 22 stycznia. Wtedy to wójt powołał na swojego zastępcę Krzysztofa Lewandowskiego. 50-letni Lewandowski ostatnio był asystentem wójta – w ubiegłej kadencji pełnił funkcję radnego gminy, a wcześniej sprawował też funkcję prezesa UKS Dęby Osielsko.

Jako zastępca wójta Lewandowski będzie przede wszystkim odpowiedzialny za sprawowanie nadzoru nad działalnością jednostek organizacyjnych gminy Osielsko, za wyjątkiem Gminnego Zakładu Komunalnego w Żołędowie. Do jego kompetencji należy m.in. monitorowanie realizacji zadań przez jednostki oraz nadzór nad przygotowywaniem przez jednostki projektów uchwał i zarządzeń.

Kolejną zmianą, wprowadzoną w ubiegłym tygodniu jest modyfikacja wyglądu Biuletynu Informacji Publicznej gminy Osielsko. Przestarzała witryna zyskała nową szatę graficzną; jak zapewnia gmina, pozwoli to łatwiej przeglądać zawartość strony.

Warto też zauważyć, że od dłuższego czasu gmina Osielsko posiada także swój profil na Facebooku. Na początku obecnej kadencji rady gminy o utworzenie fanpage samorządu apelował radny Paweł Kamiński, jednak wówczas wójt był sceptyczny wobec tego rozwiązania. Jak opisuje radny, dzięki pomocy mieszkańców udało się utworzyć taki profil.

Zmiany w gminie Osielsko. Nowy zastępca wójta, nowy wygląd BIP i poprawa komunikacji z mieszkańcami

Zobacz również:

Gmina Osielsko wydała oświadczenie w sprawie problemów z odbiorem odpadów

Przy okazji testów aplikacji naprawmyto.pl miałem okazję bliżej poznać jednego z mieszkańców Osielska – Piotra Stelmacha, lokalnego społecznika i aktywnego internautę, który niejednokrotnie wspierał wydarzenia gminne w formie wolontariatu. W jednej z rozmów Piotr stwierdził, że trzeba pomóc Urzędowi z rozwojem profilu na portalu społecznościowym i że być może wtedy uda się przekonać Urząd do aktywności w internecie. Bez konsultacji z Gminą, profil, nazwa i strona zostały przez Piotra utworzone. Pojawiła się grafika i pierwsze testowe posty. Nieaktywna jeszcze strona zaczynała zyskiwać tzw.  „polubień”, co oznaczało, że mieszkańcy sami szukają w internecie profilu Gminy – opisuje Kamiński na swoim blogu.

Po pewnym czasie przedsięwzięcie zostało przedstawione pracownikom urzędu gminy. Zainteresowanie i wsparcie dla inicjatywy wykazał m.in. wspominany wyżej Krzysztof Lewandowski. Dzięki temu, do prowadzeniu profilu zaangażowano także referat promocji gminy Osielsko, tak by na Facebooku mogły ukazywać się wszelkie informacje o akcjach gminnych. Warto dodać, że profil Gmina Osielsko prowadził też transmisję na żywo z zebrań wiejskich w Osielsku. – Osób na profilu przybywa z dnia na dzień a strona dzięki zaangażowaniu Piotra Stelmacha oraz aktywności pracownika Urzędu (Tomasza Boguckiego) zaczyna działać coraz prężniej – zaznacza Kamiński. I dodaje, że profil Gmina Osielsko był krokiem w dobrą stronę, opierając to na przykładzie niedawnych problemów z wywozem odpadów.

Internauci zgłaszali lokalizację, gdzie problem występował. W komentarzach i wiadomościach prywatnych Urząd otrzymał dużą ilość zdjęć oczekujących na odbiór śmieci i dzięki temu wszedł w posiadanie dodatkowego materiału do negocjacji z Corimp w kwestii zadośćuczynienia za napotkane problemy – pisze radny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments