Bydgoszcz
0C
89% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 1 • L -1
5C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
9C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w komunikacji. Drogowcy uruchamiają nowe przystanki
Autobus_ linia 61 - kierunek Rekinowa (przez Garbary)_ przystanek Wojska Polskiego - Ujejskiego_ SF
12.02.2019 | 10:15

Zmiany w komunikacji. Drogowcy uruchamiają nowe przystanki

Na zdjęciu: Zmiany będą dotyczyć m.in. linii 61.

Fot. Szymon Fiałkowski

Od soboty, 16 lutego wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji miejskiej. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej uruchamia nowe przystanki.

Jak informują drogowcy, w nadchodzący weekend autobusy linii 51, 58, 61, 71 i 77 będą zatrzymywać się w obu kierunkach na przystanku Grunwaldzka/Czarna Droga. Został on utworzony przy okazji niedawnej przebudowy ulicy, związanej z oddaniem do użytku marketu Lidl oraz budowy drogi dla rowerów. Warto dodać, że przystanek przy Czarnej Drodze będzie miał status przystanku na żądanie.

Poniżej zamieszczamy schemat ulokowania nowego przystanku.

nowe_przystanki

To nie jedyna zmiana, jaka będzie obowiązywać od najbliższej soboty. ZDMiKP podaje, że tego samego dnia uruchomiony zostanie też przystanek Magnuszewska (w obu kierunkach). Zatrzymywać się na nim będą autobusy linii 56, 66, 68 i 79. Przystanki zostały umiejscowione za skrzyżowaniem Glinki z Magnuszewską (na ulicy Glinki – w kierunku pętli Glinki, oraz na ulicy Magnuszewskiej – w kierunku centrum).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści