Bydgoszcz
1C
Śnieg
95% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 2 • L 0
3C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
7C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w komunikacji miejskiej. Już w tym tygodniu!
linia tramwajowa Łęgnowo
11.08.2016 | 11:55

Zmiany w komunikacji miejskiej. Już w tym tygodniu!

ZDMiKP wprowadzi zmiany 13 i 16 sierpnia.

Na zdjęciu: Tramwaje linii nr 6 wracają na tradycyjną trasę.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

W trwającym i przyszłym tygodniu zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Dotyczą one linii tramwajowych oraz nocnych.

Powodem zmian jest m.in. szybszy niż pierwotnie zakładano koniec remontu na rondzie Toruńskim. Dzięki temu tramwaje linii nr 2 i 6 wrócą na trasę przez Babią Wieś już w sobotę, 13 sierpnia. Tego samego dnia zakończą się prace przy zajezdni tramwajowej przy ul. Toruńskiej, co będzie wiązało się z powrotem tramwajów linii 6 i 9 do Łęgnowa. Jednocześnie zlikwidowane zostanie połączenie zastępcze „Za T6” w relacji Łęgnowo – rondo Jagiellonów.

ROZKŁAD JAZDY NA METROPOLIABYDGOSKA.PL – SPRAWDŹ!

Przywrócenie ruchu tramwajów do Łęgnowa nie oznacza końca prac na ul. Toruńskiej, która 16 sierpnia zostanie zamknięta dla ruchu kołowego na wysokości zajezdni, co spowoduje zmianę tras linii nocnych 31N oraz 36N. Autobusy oznaczone numerem 31N nie będą realizować w wybranych kursach wjazdów kieszeniowych do Zajezdni Tramwajowej, pomijając przystanki Toruńska/Równa i Toruńska/Zajezdnia Tramwajowa, zaś pojazdy linii 36N zostaną skierowane objazdem ulicami Kazimierza Wielkiego, Nowotoruńską i Kielecką, w związku z czym pominą przystanki Toruńska/Kazimierza Wielkiego, Toruńska/Zajezdnia Tramwajowa, Toruńska/Równa i Toruńska/Kielecka, a będą tymczasowo zatrzymywać się na przystankach Kazimierza Wielkiego/Toruńska, Nowotoruńska/Planu 6-letniego, Kielecka/Smoleńska, Kielecka/Toruńska (w kierunku Łęgnowa) i Kielecka/ Smoleńska, Nowotoruńska/Kielecka (kierunek Lisia).


Powiązane treści