Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w komunikacji miejskiej. Na majówkę lub na pół roku

Dodano: 26.04.2023 | 11:16

Na zdjęciu: Na linii nr 1 wyjątkowo kursować będzie tramwaj zabytkowy zamiast tradycyjnych Konstali oraz Swingów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o planowanych zmianach w kursowaniu autobusów i tramwajów. Niektóre z nich będą obowiązywać przez pół roku.

Zmiany w komunikacji zostaną wprowadzone w sobotę, 29 kwietnia i będą obowiązywać aż do 1 października. W tym czasie na linii nr 73 funkcjonować będą letnie rozkłady jazdy zakładające obsługę Dworca Bielawy we wszystkiego dni tygodnia. Ponadto, w soboty, niedziele i święta funkcjonować będzie sezonowa linia międzygminna nr 40 kursująca do Ostromecka, a linia nr 52 obsługująca Myślęcinek zostanie w weekend wzmocniona.

1 maja oraz 3 maja komunikacja miejska będzie funkcjonować według niedzielnych rozkładów jazdy. Linia nr 1 nie kursuje w weekendy, ale w majówkę wyjątkowo będzie obsługiwana przez zabytkowy tramwaj 5N. Kursy będą realizowane w dniach 29 kwietnia – 3 maja (z wyłączeniem 2 maja) w godzinach od 10:00 do 19:00 dwa razy na godzinę.

Wprowadzono jeszcze jedną zmianę, tym razem obowiązującą na stałe. Linia nr 92 jadąc w stronę Bydgoszczy będzie od 1 maja poprowadzona po północnej stronie drogi ekspresowej S5, zatrzymując się na przystankach Lipniki/Wierzbowa oraz Białe Błota/Sosnowa. Zmiana zostanie wprowadzona na pięciu kursach. Szczegółowy rozkład na stronie ZDMiKP.

0 0 votes
Article Rating
Zmiany w komunikacji miejskiej. Na majówkę lub na pół roku
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartek batondobry@gmail.com
Bartek batondobry@gmail.com
4 miesięcy temu

Weźcie się za linię 56 żeby jeździła tak jak kiedyś tj do parku przemysłowego paciorkiewicza ,Raczkowskiego,park przemysłowy -biurowiec. Komu to przeszkadzało

Yorguś
Yorguś
4 miesięcy temu

….. z pewnością był KTOŚ komu to przeszkadzało i NADAL PRZESZKADZA