Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 7 • L 5
8C
Sob
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w komunikacji miejskiej. Z powodu remontu skrzyżowania
17.03.2017 | 09:43

Zmiany w komunikacji miejskiej. Z powodu remontu skrzyżowania

W sobotę ruszą prace na skrzyżowaniu ulic Glinki i Szpitalnej.

Na zdjęciu: Skrzyżowanie ul. Glinki i Szpitalnej było remontowane już kilkanaście miesięcy temu.

Fot. archiwum

W sobotę, 18 marca rozpoczną się prace remontowe na skrzyżowaniu ul. Glinki i Szpitalnej. Modernizacja wymusi zmiany w organizacji komunikacji miejskiej.

Nieco ponad rok temu prace w tym miejscu prowadziła firma Kada-Bis, jednak od kilkunastu miesięcy skrzyżowanie czeka na poprawki. Teraz realizacją zajmie się Eurovia. Odcinek ul. Glinki od Szpitalnej do Bydgoskich Przemysłowców będzie nieprzejezdny, a drogowcy wytyczą objazd ul. Wojska Polskiego i Dziatkiewicza. Przy dobrej pogodzie remont ma trwać miesiąc.

Po rozpoczęciu remontu autobusy linii 79 będą jeździć do pętli Magnuszewska, zaś 56 i 68 do pętli Glinki. Zmiany dotyczyć będą też linii nocnej 31N, która będzie trasowana ul. Białogardzką przez pętlę Glinki, z pominięciem przystanku Glinki/Szpitalna.

Zobacz: Zmienione rozkłady jazdy znajdziesz na MetropoliaBydgoska.pl

Pasażerowie będą mogli skorzystać z dwóch zastępczych linii autobusowych – 156 (trasa Wojska Polskiego/Ujejskiego – Wojska Polskiego – Kapuściska – Dziatkiewicza – Bydgoskich Przemysłowców – Glinki – Glinki BFM) oraz 168 (Wojska Polskiego/Ujejskiego – Wojska Polskiego – Kapuściska – Dziatkiewicza – Bydgoskich Przemysłowców – Petersona – Exploseum – Prądocińska).

Bilety z linii nr 56 i 68 będą honorowane w autobusach linii zastępczych i odwrotnie, zaś pasażerowie linii 79 będą mogli na odcinku Magnuszewska-Glinki korzystać z linii 56 i 68 bez dodatkowych opłat.


Powiązane treści