Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 7 • L 5
8C
Sob
5C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w komunikacji w Fordonie. Będzie nowy przystanek!
13.11.2017 | 11:13

Zmiany w komunikacji w Fordonie. Będzie nowy przystanek!

Zmiany będą obowiązywały od 18 listopada.

Na zdjęciu: Zmiany obejmą między innymi linię nr 81.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Od najbliższej soboty, 18 listopada w bydgoskim Fordonie obowiązywać będą zmiany w komunikacji publicznej. 

Zmiany obowiązywać będą w funkcjonowaniu linii nr 73 i 82. Są one związane z oddaniem do ruchu nowego układu drogowego na osiedlu Eskulapa. Linia 73, do czasu wybudowania pętli docelowej (ta zostanie zlokalizowana na skrzyżowaniu ul. Matki Teresy z Kalkuty/Pod Skarpą) od przystanku Matki Teresy z Kalkuty/Akademicka zostanie skierowana ulicami: Matki Teresy z Kalkuty, Trybowskiego, Jasiniecką do tymczasowej pętli Jasiecka/Pod Skarpą. Ponadto na wybranych kursach linii 73 zostaną wprowadzone wjazdy kieszeniowe do pętli Mokra we wszystkie dni tygodnia i będą one realizowane zarówno w kierunku pętli Kapuściska, jak również pętli Eskulapa.

Autobusy linii 82 od przystanku Pod Skarpą/Stamma zostaną skierowane ulicami: Jasiniecką, Trybowskiego, Matki Teresy z Kalkuty do pętli końcowej Matki Teresy z Kalkuty / Rydygiera.

Na liniach autobusowych 69 i 81 obowiązywać będzie nowy przystanek autobusowy – Matki Teresy z Kalkuty/Romanowskiej. Zmieniona zostanie także nazwa przystanku Twardzickiego/Powalisza na Twardzickiego/Przybory. Zmiana nazewnictwa będzie dotyczyła autobusów na liniach 69, 75, 81, 82, 83, 89 i 32N.


Powiązane treści