Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany w komunikacji na majówkę. Zamknięte torowisko, więcej kursów i zmiany tras

Dodano: 26.04.2024 | 11:44

Na zdjęciu: Kursy linii 52 zostaną wydłużone do Myślęcinka lub Podkowy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Długi majowy weekend coraz bliżej, a wraz z nim zmiany w bydgoskiej komunikacji miejskiej. Zamknięcie torowiska na Wyżynach, wprowadzenie letnich rozkładów jazdy na liniach nr 52, 73 i 40, rozpoczęcie sezonu tramwajów wodnych – to czeka mieszkańców Bydgoszczy w najbliższym czasie.

Tymczasowe zmiany na Wyżynach i w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

Między 3 a 5 maja torowisko na ul. Wojska Polskiego zostanie zamknięte z powodu prac remontowych przy nowym przejściu dla pieszych w miejscu kładki. W tych dniach linie tramwajowe o numerach 2 i 9 zostaną skierowane na trasy czasowo zmienione z obsługą Perłowej i ronda Toruńskiego. Linia nr 11 zostanie skrócona do pętli Wyżyny (bez obsługi pętli Bielawy) z jednoczesną zmianą pętli początkowej z Niepodległości na Łoskoń. Na trasie rondo Jagiellonów – Kapuściska /Glinki zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa „Za T” z przejazdem ulicami: Bernardyńską, Kujawską, alejami Wojska Polskiego, Szpitalną, Glinki.

5 maja w godz. 8:00-16:00 ze względu na ,,Wiosenny Festiwal Biegowy” wprowadzone zostaną zmiany na linii nr 84. W kierunku Kapuścisk przebieg zostanie zmieniony na ulice Glinki i Bydgoskich Przemysłowców – od przystanku Park Przemysłowy / Petersona autobus wróci na stałą trasę. Natomiast w kierunku Glinek przebieg zmieniony ulicą Bydgoskich Przemysłowców, a od przystanku Park Przemysłowy / Paciorkiewicza powrót na stałą trasę.

Majówka w Myślęcinku, na działkach lub w parku

1 oraz 3-5 maja w godz. 10:00-18:00 ruszy linia nr 1 Las Gdański – Wilczak, która normalnie kursuje tylko w dni powszednie w godzinach szczytu. Uruchomienie tej linii pozwoli na łatwiejszy dojazd do Myślęcinka i Lasu Gdańskiego.

Ponadto, 1 i 3 maja na wszystkich liniach obowiązywać będą niedzielne rozkłady jazdy. Przedłużenie linii nr 73 ułatwi dojazd do ogródków działkowych wzdłuż ul. Inwalidów. Linia międzygminna nr 40 jeżdżąca do Ostromecka będzie kursowała również w soboty, niedziele i święta. Od maja do końca września wszystkie kursy w wolne dni linii nr 52 zostaną wydłużone do pętli w Myślęcinku lub do Podkowy.

Tramwaje wodne powracają

Sezon rozpocznie się w piątek, 26 kwietnia i potrwa do początku października. Każdy tramwaj wodny na swój pokład zabrać może 28 pasażerów. Bilety warto zamówić przez Internet, na stronie visitbydgoszcz.pl/pl/rejsy.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments