Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 14 • L 10
16C
Sr
13C
Czw
14C
Pt
16C
Sob
16C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w kursowaniu pociągów na trasie Bydgoszcz-Piła. Potrwają do końca miesiąca
03.10.2020 | 18:16

Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Bydgoszcz-Piła. Potrwają do końca miesiąca

Na zdjęciu: Pociągi do końca miesiąca nie będą kursowały na trasie Bydgoszcz - Nakło, gdzie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Już wiadomo, że co najmniej do końca tego miesiąca wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Bydgoszcz – Piła.

Jak informowaliśmy wczoraj, na odcinku Zielonczyn – Nakło nad Notecią stwierdzono w nocy (1/2 października) podmycie toru. Pracujące na miejscu służby techniczne PLK określiły zakres uszkodzeń. – Uszkodzone jest podtorze, tor i konstrukcja sieci trakcyjnej na odcinku kilkudziesięciu metrów – informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK. Jak słyszymy, wstępnie prace na tym odcinku mają potrwać do końca października.

Służby już wprowadziły zmiany w komunikacji. Na trasie Bydgoszcz – Piła, dla pociągów regionalnych zastępcza komunikacja autobusowa obowiązuje na odcinku Nakło nad Notecią – Zielonczyn, zaś dla pociągów dalekobieżnych na odcinku Nakło nad Notecią – Bydgoszcz Główna oraz Bydgoszcz Główna – Nakło nad Notecią. Ruch pociągów towarowych prowadzony jest zmienionymi trasami.

– Dla utrzymania sprawnych podróży w regionie, w Bydgoszczy powołany został specjalny zespół – dodaje Zieliński i precyzuje, że w skład zespołu weszli zarówno przedstawiciele PKP PLK, jak i przewoźników.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści