Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
83% wilgotność
Wiatr: 0km/h WNW
H 8 • L 8
9C
Wt
10C
Sr
16C
Czw
14C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w kursowaniu pociągów na trasie Bydgoszcz-Piła. Potrwają do końca miesiąca
pociąg PolRegio_ Kujawsko-Pomorskie_ Bydgoszcz - SF
03.10.2020 | 18:16

Zmiany w kursowaniu pociągów na trasie Bydgoszcz-Piła. Potrwają do końca miesiąca

Na zdjęciu: Pociągi do końca miesiąca nie będą kursowały na trasie Bydgoszcz - Nakło, gdzie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Już wiadomo, że co najmniej do końca tego miesiąca wystąpią utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Bydgoszcz – Piła.

Jak informowaliśmy wczoraj, na odcinku Zielonczyn – Nakło nad Notecią stwierdzono w nocy (1/2 października) podmycie toru. Pracujące na miejscu służby techniczne PLK określiły zakres uszkodzeń. – Uszkodzone jest podtorze, tor i konstrukcja sieci trakcyjnej na odcinku kilkudziesięciu metrów – informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK. Jak słyszymy, wstępnie prace na tym odcinku mają potrwać do końca października.

Służby już wprowadziły zmiany w komunikacji. Na trasie Bydgoszcz – Piła, dla pociągów regionalnych zastępcza komunikacja autobusowa obowiązuje na odcinku Nakło nad Notecią – Zielonczyn, zaś dla pociągów dalekobieżnych na odcinku Nakło nad Notecią – Bydgoszcz Główna oraz Bydgoszcz Główna – Nakło nad Notecią. Ruch pociągów towarowych prowadzony jest zmienionymi trasami.

– Dla utrzymania sprawnych podróży w regionie, w Bydgoszczy powołany został specjalny zespół – dodaje Zieliński i precyzuje, że w skład zespołu weszli zarówno przedstawiciele PKP PLK, jak i przewoźników.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści