Bydgoszcz
4C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 3
4C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w bydgoskiej policji. Nowy zastępca komendanta
21.11.2016 | 14:49

Zmiany w bydgoskiej policji. Nowy zastępca komendanta

Nowy pierwszy zastępca komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy odpowiadać będzie za służbę kryminalną.

Na zdjęciu: Gratulacje i podziękowania.

Fot. KWP Bydgoszcz

Mł. insp. Krzysztof Stefaniak od dzisiaj pełni obowiązki pierwszego zastępcy komendanta miejskiego policji w Bydgoszczy. Rozkaz o pełnieniu obowiązków, podczas uroczystej zbiórki, wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała. Mł. insp. Krzysztof Stefaniak odpowiadać będzie za służbę kryminalną.

Dzisiaj (21.11.2016) w świetlicy bydgoskiej komendy, podczas uroczystej zbiórki mł. insp. Krzysztof Stefaniak z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychały odebrał rozkaz o powierzeniu obowiązków Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. Szef kujawsko-pomorskich policjantów podkreślił wagę pełnionej funkcji na tym stanowisku oraz wyraził nadzieję, że nowo powołany z-ca komendanta wykaże się znaczącym wkładem w utrzymaniu poziomu bezpieczeństwa w Bydgoszczy i na terenie powiatu.

Przy tej okazji odbyło się również uroczyste pożegnanie mł. insp. Wojciecha Trojana, który dotychczas odpowiadał za pion kryminalny.

Na zakończenie mł. insp. Krzysztof Stefaniak przywitał się z zebranymi policjantami, z którymi będzie współpracował.

Mł. insp. Krzysztof Stefaniak ma 45 lat. Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji Bydgoszcz-Bartodzieje. Przez pięć lat pełnił tam służbę patrolową w plutonie. Od 1996 związał się z pionem kryminalnym pracując na początku w wydziale dochodzeniowo-śledczym. W połowie kwietnia 2001 roku objął stanowisko detektywa w Wydziale Kryminalnym KWP w Bydgoszczy. Trzy lata później został kierownikiem sekcji dochodzeniowo-śledczej, a w 2012 roku objął stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Pod koniec 2013 roku przeszedł do CBŚP, gdzie pełnił służbę na stanowisku Naczelnika Wydziału. W CBŚP pracował blisko trzy lata. Od połowy września 2016 roku pełnił już obowiązki Naczelnika Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Funkcjonariusz był dwukrotnie odznaczony: w 2006 roku Brązowy Krzyż Zasługi, a w 2013 roku otrzymał Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant”.


Podobne wpisy

Powiązane treści