Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSW
H 15 • L 12
20C
Nd
22C
Pon
16C
Wt
17C
Sr
14C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w organizacji ruchu na bydgoskich ulicach. W związku z młodzieżowym mundialem
gdańska, zamczysko - google
23.05.2019 | 14:44

Zmiany w organizacji ruchu na bydgoskich ulicach. W związku z młodzieżowym mundialem

Zmiany są podyktowane rozpoczętymi finałami piłkarskich mistrzostw Świata do lat 20.

Na zdjęciu: W dni meczaowe zmianie ulegnie organizacja ruchu m.in. na ul. Gdańskiej i Zamczysko.

Fot. Archiwum

Kierowcy powinni się przygotować na kolejne drogowe utrudnienia na ulicach miasta. Te są związane z finałami piłkarskich mistrzostw Świata do lat 20.

Na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 w Bydgoszczy rozegranych zostanie w sumie siedem spotkań: sześć w fazie grupowej oraz jeden pojedynek 1/8 finału. Pierwszy mecz już w czwartek (23 maja) o 20:30, kiedy to Japonia zagra z Ekwadorem, ostatni – w środę, 4 czerwca i będzie to starcie fazy pucharowej (1/8 finału).

Bydgoscy drogowcy poinformowali o szeregu zmian, jakie zostaną wprowadzone w organizacji ruchu w związku z turniejem. Te szczególnie występować będą w dniach meczowych. W nich, zmieniona zostanie organizacja ruchu na ul. Gdańskiej (na odcinku od Zamczysko do Dwernickiego), ul. Zamczysko (od Gdańskiej do Armii Krajowej), ul. Zaświat (od Artyleryjskiej do Powstańców Warszawy) i ul. Rekreacyjnej. Na ul. Gdańskiej i Zamczysko ze względów bezpieczeństwa utworzono strefy ograniczonej dostępności.

Najbardziej restrykcyjna będzie tzw. strefa stadionowa, tj. droga dojazdowa do parkingów przy stadionach i terenie kompleksu sportowego Zawisza i wzdłuż stadionu (ul. Gdańska od Czerkaskiej do Modrzewiowej). W tę strefę wjechać będą mogły wyłącznie pojazdy służb oraz te, które posiadają odpowiednie uprawnienia z ramienia FIFA. Przejazd ul. Gdańską na odcinku od ul. Dwernickiego do ul. Czerkaskiej będzie udostępniony wyłącznie służbom miejskim i pojazdom posiadającym odpowiednie uprawnienia z ramienia FIFA. Z przeciwnego kierunku będą mogły korzystać wszystkie pojazdy skręcające z ul. Powstańców Warszawy i ul. Czerkaskiej w kierunku centrum miasta.

Przejazd ul. Gdańską na odcinku od wjazdu do siedziby Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku do Modrzewiowej będzie dostępny tylko dla pojazdów służb miejskich, komunikacji publicznej i tych samochodów, które posiadają odpowiednie uprawnienia z ramienia FIFA. Podobnie sytuacja będzie wyglądała na odcinku od ul. Zamczysko do wjazdu do siedziby LPKiW.  Z przeciwnego kierunku na odcinku od ul. Modrzewiowej do ul. Zamczysko będą mogły korzystać bez ograniczeń wszystkie pojazdy jadące od strony centrum w kierunku ul. Zamczysko, ul. Jeździeckiej i ul. Armii Krajowej.

Pojazdy niewymienione wyżej, jadące ul. Gdańską od strony północnej granicy miasta będą kierowane w ul. Zamczysko, a następnie do ul. Armii Krajowej, którą dojadą do centrum miasta. Z kierunku przeciwnego na ul. Zamczysko będą natomiast mogły korzystać pojazdy służb miejskich, komunikacji publicznej, autokary dowożące kibiców do parkingów autobusowych urządzonych przy siedzibie LPKiW i pojazdy posiadające odpowiednie uprawnienia z ramienia FIFA. Ulicą w pełni jednokierunkową stanie się ul. Rekreacyjna (od krzyżówki z drogami leśnymi za istniejącymi parkingami przy Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku do krzyżówki z drogami leśnymi w Rynkowie).

Kibice, którzy przyjadą na mecze samochodami będą mogli zaparkować auta m.in. w rejonie cmentarza przy ul. Zaświat, ul. Gdańskiej przy Muzeum Wodociągów i przy siedzibie LPKiW oraz przy Rekreacyjnej. Parkingi są też stosownie oznaczone. Na ul. Zaświat i Gdańskiej będą mogły zaparkować również autokary. W dniach meczowych obowiązywać będzie również strefa ograniczonej dostępności dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 tony. Będzie ona od północy ograniczona ul. Jeździecką, od wschodu ul. Armii Krajowej i Wyszyńskiego, zaś od południa Kamienną i Artyleryjską, a od zachodu – ul. Zaświat.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści