Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w organizacji ruchu. Przez Mistrzostwa Europy U-21
16.06.2017 | 18:44

Zmiany w organizacji ruchu. Przez Mistrzostwa Europy U-21

Podpowiedzi na czas rozgrywania meczów.

Na zdjęciu: Wybór pojazdów komunikacji publicznej w niektórych przypadkach będzie najlepszą opcją.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

W związku z rozgrywanymi w Bydgoszczy Mistrzostwami Europy w piłce nożnej U-21, będą zmiany w organizacji ruchu. Takowe będą wprowadzane w dniach rozgrywania spotkań grupowych.

ZDMiKP informuje, że zmiany będą dotyczyły organizacji ruchu przy ul. Gdańskiej, Modrzewiowej, Rekreacyjnej i Zamczysko. Największej liczby zmian można się spodziewać w strefie stadionowej, tj. droga dojazdowa do parkingów przy stadionach i tereny kompleksu sportowego Zawisza i wzdłuż stadionu (ul. Gdańska od Czerkaskiej do Modrzewiowej). W obręb tej strefy będą mogły wjeżdżać wyłącznie pojazdy służb miejskich (policja, straż miejska) oraz takie, które będą miały stosowne uprawnienia.

Ul. Modrzewiową (na odcinku od Sułkowskiego do Gdańskiej) i ul. Gdańską (od Modrzewiowej do Jeździeckiej) będą mogły się poruszać wyłącznie pojazdy komunikacji publicznej, służb miejskich i kibice którzy będą dojeżdżali do wyznaczonych parkingów. Parkingi dla kibiców wyznaczono przy siedzibie Muzeum Wodociągów (oznaczenie PA) przy ul. Gdańskiej, przy siedzibie Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku (oznaczenie PD), a także na terenie Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego (PE, PF) i przy ul. Rekreacyjnej (oznaczenie PB1-PB3). Po zachodniej stronie ul. Gdańskiej (od ul. Rekreacyjnej do ul. Sądeckiej), w pasie zieleni, zostaną wyznaczone dodatkowe parkingi tymczasowe (oznaczenie PC1-PC3) na czas trwania mistrzostw. Czas dojścia z przygotowanych parkingów PA-PC w rejony stadionu oscyluje w granicach od 6 – 18 minut (dystans do pokonania od 0,5 km do 1,5 km). Natomiast transfer z parkingów PD i PE, F na stadion będzie możliwy z wykorzystaniem specjalnej, bezpłatnej linii autobusowej w rejon skrzyżowania ulic Gdańska – Rekreacyjna lub Modrzewiowa – Jodłowa, a następnie pieszo ok. 6 min. (dystans do pokonania ok. 0,5 km). Na terenie BCTW parkingi PE i PF będą umożliwiały parkowanie zarówno pojazdom osobowym jak i autokarom. Pozostałe z wymienionych parkingów przeznaczone są do obsługi wyłącznie pojazdów osobowych.

Na czas obowiązywania czasowej organizacji ruchu ul. Gdańska (od ul. Modrzewiowej do ul. Jeździeckiej) i ul. Zamczysko (od ul. Gdańskiej do ul. Armii Krajowej) staną się jednokierunkowe dla kibiców, natomiast pojazdy służb miejskich (policja, straż miejska, itp.) i komunikacji publicznej będą mogły poruszać się w obu kierunkach. Jeden kierunek ruchu na ul. Gdańskiej będzie umożliwiał przejazd uprawnionym pojazdom w kierunku Osielska, natomiast ul. Zamczysko w stronę ul. Armii Krajowej. Ulicą w pełni jednokierunkową stanie się natomiast ul. Rekreacyjna (od krzyżówki z drogami leśnymi za istniejącymi parkingami przy Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku do krzyżówki z drogami leśnymi w Rynkowie).

Z uwagi na powyższe mieszkańcy gmin zlokalizowanych po północnej stronie Bydgoszczy dojeżdżający do pracy, szkoły itp. oraz bydgoszczanie dojeżdżający na działki rekreacyjne zlokalizowane na terenach sąsiednich gmin w dniach 17 i 20.06.2017 roku w godz. 14:00-23:00 i dniu 23.06.2017 roku w godz. 17:00-01:00 powinni korzystać w dojeździe do centrum z ul. Armii Krajowej i ul. Wyszyńskiego. Wyjazd z miasta w kierunku północnym należy zaplanować z wykorzystaniem w/w ulic, pomijając ul. Gdańską i ul. Modrzewiową. Wszelkie próby przejazdu wymienionymi ulicami o ograniczonej dostępności osób postronnych będą przyczyniały się do powstawania niepotrzebnych zatorów i wydłużenia trasy dojazdu do celu z uwagi na kierowanie lub też zawracanie nieuprawnionych kierowców w stronę ul. Armii Krajowej, ul. Wyszyńskiego czy też ul. Sułkowskiego.

Ze względów bezpieczeństwa w dniach 17 i 20.06.2017 roku w godz. 14:00-23:00 i dniu 23.06.2017 roku w godz. 17:00-01:00 będzie obowiązywała strefa ograniczonej dostępności dla pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, która od północy będzie ograniczona ul. Jeździecką, od wschodu ul. Armii Krajowej i ul. Wyszyńskiego, od południa ul. Kamienną i ul. Artyleryjską, zaś od zachodu ul. Zaświat. Podczas prób naruszenia w/w strefy należy spodziewać się stanowczych reakcji służb porządkowych.

Z uwagi na możliwość tworzenia się zatorów na trasach dojazdowych do parkingów stadionowych będących skutkiem niezbędnej kontroli uprawnionych do wjazdu w strefy ograniczonej dostępności zalecamy wszystkim kibicom, którzy mają taką możliwość do korzystania w dni meczowe w drodze na stadion ze środków komunikacji publicznej tramwajowej (dowóz pasażerów bezpośrednio pod stadion) lub autobusowej (dowożącej pasażerów na przystanki w odległości nie przekraczającej 0,5 km od stadionu) – mówią przedstawiciel ZDMiKP, którzy proszą o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych regulujących ruch w obrębie ulic objętych czasową organizacją ruchu.


Powiązane treści