Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 18 • L 17
16C
Pt
10C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaZmiany w ruchu na budowie S5. Tym razem na odcinku Bydgoszcz – Świecie [MAPA]
budowa drogi ekspresowej S5
16.03.2021 | 13:50

Zmiany w ruchu na budowie S5. Tym razem na odcinku Bydgoszcz – Świecie [MAPA]

Na zdjęciu: GDDKiA informuje o zmianach w organizacji ruchu w Zbrachlinie.

Fot. GDDKiA/archiwum

W związku z budową drogi ekspresowej S5, w środę (17 marca) zamknięty zostanie fragment drogi powiatowej prowadzącej od Zbrachlina przez Wałdowo do Pruszcza. Wykonawca prac wyznaczył objazdy.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zamknięcie drogi powiatowej nr 1266C nastąpi 17 marca od godziny 14:00. – Dla zamkniętego odcinka zaplanowano objazd drogami publicznymi. Dla aut o wadze do 10 ton przewidziano objazd drogą gminną DG031137C (szerokość jezdni ok. 5 metrów), natomiast dla aut o wadze powyżej 10 ton drogą powiatową DP1271C (szerokość jezdni ok. 6 m) – objaśnia GDDKiA. Schemat objazdów ilustruje poniższa mapa.

s5 świecie

GDDKiA przewiduje, że wprowadzana od środy organizacja ruchu będzie funkcjonować do końca bieżącego roku. – W związku z powyższym prosimy, aby kierowcy zachowali szczególną ostrożność i dostosowali się do wprowadzonego oznakowania oraz zaleceń osób kierujących ruchem – apeluje dyrekcja.

To kolejna w ostatnich dniach zmiana w ruchu na budowie S5. 8 marca na budowie odcinka Dworzysko-Aleksandrowo, w okolicach miejscowości Gruczno ruch z dotychczasowej DK 5 został przełożony na wybudowaną jezdnię lewą nowej drogi ekspresowej S5. Kierowcy muszą być też czujni na odcinku na południe od Bydgoszczy – od dziś (16 marca) zmianie uległ przebieg funkcjonującego objazdu drogi krajowej 5 w Kołaczkowie nieopodal Szubina [SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY].

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści