Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZmiany w ruchu na Grunwaldzkiej. Otworzą kolejne skrzyżowanie
flisacka bydgoszcz
27.02.2020 | 11:21

Zmiany w ruchu na Grunwaldzkiej. Otworzą kolejne skrzyżowanie

Na zdjęciu: W piątek otwarta zostanie południowa jezdnia ulicy Grunwaldzkiej. Do czasu zakończenia prac na jezdni północnej, to na niej będzie odbywał się ruch w obu kierunkach.

Fot. ZDMiKP Bydgoszcz

W piątek, 28 lutego godzinach popołudniowych zostanie otwarte skrzyżowanie ulicy Flisackiej z południową jezdnią ulicy Grunwaldzkiej. W związku z tym, wykonawca prac przełoży ruch na Grunwaldzkiej z jezdni północnej na jezdnię południową.

Jak informuje ZDMiKP, wykonawca rozbudowy Grunwaldzkiej – firma Budimex – przygotowuje się do ostatnich prac przy nowych jezdniach na Czyżkówku. W ostatnich tygodniach udało się między innymi wymienić podbudowę na południowej jezdni ul. Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z Flisacką. Obecnie trwają przygotowania do przełożenia ruchu w obu kierunkach na nowy odcinek. Nastąpi to w piątek, 28 lutego, w godzinach popołudniowych. Przy okazji otwarcia skrzyżowania warto pamiętać, że będzie ono wyposażone w nową sygnalizację świetlną.


CZYTAJ TAKŻE: S10 z decyzją środowiskową. Ale droga do budowy wciąż daleka


Zmiana organizacji ruchu pozwoli ułożyć ostatnią ścieralną warstwę asfaltu na jezdni północnej. Zaawansowane prace trwają również na kolejnych odcinkach inwestycji. – W najbliższym czasie oddana zostanie do użytku południowa jezdnia na wysokości schroniska dla zwierząt na Osowej Górze – precyzuje zarząd dróg. W tym rejonie Grunwaldzkiej wykonano już większość nasadzeń drzew i krzewów. Kontynuowane są też prace przy budowie chodników, zatok autobusowych i wjazdów na posesje.

Przy okazji rozbudowy Grunwaldzkiej udało się utwardzić część ulic sąsiadujących z przebudowywaną trasą. – Twardą nawierzchnię zyskała między innymi ulica Wyrzyska, oraz odcinki ulic Okopowej i Zielonej. Po północnej stronie – od Koronowskiej do Chojnickiej – wytyczono też drogę serwisową, wyposażoną w wyniesione skrzyżowania poprawiające bezpieczeństwo oraz miejsca parkingowe – informują drogowcy.

Pomimo że poszczególne fragmenty nowej, dwujezdniowej Grunwaldzkiej są oddawane do użytku, zakończenie całej inwestycji jest planowane w wakacje. ZDMiKP zakłada, że wtedy uda się uzyskać pozwolenie na użytkowanie, które umożliwi rozliczenie całego zadania. Warto pamiętać, że inwestycja o wartości 76 milionów złotych jest realizowana jest z wykorzystaniem środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dofinansowanie pozyskano w drodze konkursu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści